Главная / Здоров'я / Відсутність батьківської ласки викликає проблеми зі здоров’ям?

Відсутність батьківської ласки викликає проблеми зі здоров’ям?

Наслідки жорстокого поводження в дитинстві і відсутність батьківської любові провокують в дорослому віці не тільки психічні, але і фізичні недуги, стверджують дослідники.

Вчені не раз звертали увагу на те, що жорстокість, сварки і емоційна холодність батьків чинять негативний вплив на психічне і фізичне здоров’я дітей. Однак, доктора з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США) вперше проаналізували наслідки від відсутності батьківської ласки і виявили, як негативні події дитинства впливають на фізичне здоров’я дорослої людини.

Дослідники вивчили 756 дорослих людей, які брали участь у дослідженні ризиків розвитку хвороб коронарної артерії в молодому віці. Вчені виміряли 18 біологічних маркерів ризику для здоров’я, серед яких кров’яний тиск, частота серцевих скорочень, рівень гормону стресу, холестерину, цукру в крові, окружність талії та інші. Якщо всі ці показники перебувають у верхніх межах, то можна говорити про ризик розвитку хвороб — інсульту, серцевої недостатності, інфаркту, спаду фізичної та когнітивної активності.

Разом з поточним станом здоров’я, дослідники вивчили сімейну історію учасників експерименту. Вони виявили зв’язок між повідомленнями про жорстоке поводження в дитинстві і мультисистемними ризиками для здоров’я. А ось ті, хто повідомив про достатню кількість батьківського тепла і ласки в дитинстві, мали нижчий ризик для здоров’я. Вчені вважають, що потрясіння, перенесені в дитинстві, змінюють нейронні реакції на стрес, підвищують емоційне і фізичне збудження, що робить організм більш вразливим до хвороб.

Автори дослідження підкреслюють, що їх висновки грунтуються на аналізі даних про дитячі роки і здоров’я пацієнтів, але поки все ще не вдалося повністю зрозуміти механізм реакції організму на стрес. Проте, аналіз точно показав, що добре ставлення батьків до дітей в майбутньому підвищує стійкість до захворювань, у тому числі серцево-судинним.

Натхнення: rnd.cnews.ru

 
comments powered by HyperComments