Главная / Технології / XE — пристрій, який дозволить людям заряджати смартфони по повітрю (3 фото)

XE — пристрій, який дозволить людям заряджати смартфони по повітрю (3 фото)

В наші дні вже нікого не здивуєш бездротовою зарядкою. Але що ви скажете, якщо підзарядку смартфона можна буде здійснити, навіть не виймаючи його з кишені штанів? Компанія TechNovator розробила вельми багатообіцяючий пристрій під назвою XE, який здатний зарядити ваш телефон, коли ви знаходитесь в декількох метрах від джерела живлення. Можна назвати XE отаким «роутером живлення», який роздає електроенергію всім оточуючим ґаджетам.

Зрозуміло, ваш смартфон повинен бути одягнений у спеціальний чохол, сумісний з XE, так як саме він відіграє роль приймача енергії в даному випадку. На сьогоднішній день компанія розробила такі чохли тільки для смартфонів iPhone 6 і iPhone 6 Plus, але в майбутньому вони планують значно розширити лінійку підтримуваних моделей і додатково випустити нові чохли. Якщо вас хвилює товщина чохла, то вона дорівнює 3 міліметрам.

Принцип роботи XE можна змалювати словосполученням «резонансні електромагнітні поля». Нікола Тесла використовував резонансний трансформатор ще в 1894 році, та й крім нього було чимало прикладів використання даної технології в історії науки. Електроенергія передається між двома котушками, які працюють в резонансному режимі. На цьому ж принципі заснована робота радіоприймача і навіть Wi-Fi, просто частоти в їх випадку використовуються інші.

Комплект зарядного пристрою включає в себе сам роутер, чохол, а ще вам знадобиться завантажити офіційний додаток з App Store, який дозволить вам налаштувати XE правильним чином. Наприклад, ви можете вибрати певний час доби пристрій має включатися і заряджати ваші ґаджети. Зрозуміло, XE споживає більше електроенергії, ніж традиційна провідна зарядка, зате ви зможете заряджати свій смартфон на відстані до 5 метрів.

Якщо ви відійдете від станції на більшу відстань – швидкість зарядки просто сповільниться. Якщо ви знаходитесь на відстані до 2 метрів від зарядної станції, смартфон повністю зарядиться з нуля до 100% приблизно протягом 4 годин. Підтримується одночасна зарядка до чотирьох різних пристроїв. Що ж стосується безпеки такого методу передачі енергії, частоти, на яких вона передається, оточують нас з самого народження. Пристрій було ретельно досліджено в лабораторії протягом року, і фахівці прийшли до висновку, що воно не робить ніякого негативного впливу на здоров’я людини.

Розробка бездротової підзарядки пристроїв на відстані ведеться і в інших компаніях, таких як Energous і Ossia. Але на сьогоднішній день тільки TechNovator представили повністю робочий прилад, який готовий до продажу кінцевим споживачам. Фінальна вартість пристрою поки ще обговорюється, але розробники націлені на 200 доларів за комплект за зарядні станції і чохла.

Натхнення: nlo-mir.ru

 
comments powered by HyperComments