Технології

З’явилася батарея з електролітом з деревини. Її провідність зросла до 100 разів

Вчені з університетів Брауна і Меріленда створили електроліт з деревини. Він може згинатися і добре поглинає енергію під час циклу зарядки.

Сьогодні при виробництві електролітів для літієвих батарей використовують летючі рідини: вони можуть стати причиною пожежі при короткому замиканні, а також сприяти утворенню дендритів, які знижують продуктивність акумулятора.

Альтернативний варіант — використовувати тверді електроліти, які роблять з негорючих матеріалів. З ними пристрій менш схильний до утворення дендритів. Це може відкрити абсолютно нові можливості в області архітектури батарей.

Раніше вчені робили електроліти з керамічних матеріалів: вони якісно проводять іони, але погано витримують навантаження під час циклу зарядки й розрядки.

Автори нової роботи вирішили використовувати целюлозні нановолокна з деревини: вони зробили полімерні трубки з дерева і додали туди мідь, щоб отримати твердий іонний провідник.

В результаті дослідникам вдалося створити електроліт з провідність як у кераміки й навіть в 10-100 разів вище, ніж в інших полімерних іонних провідників. Автори вважають, що їм вдалося досягти такого результату завдяки міді: вона створює простір між полімерними ланцюгами целюлози для утворення «іонних супермагістралей». В результаті заряджені частинки літію переміщаються з рекордною ефективністю.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button