Главная / Земля / У Мережі з’явився список найбільш небезпечних вулканів у світі

У Мережі з’явився список найбільш небезпечних вулканів у світі

У Мережі з’явився список найнебезпечніших вулканів у світі, складанням якого займалася група фахівців з російських ЗМІ.

6c6c80678ddc1c156d451a5181a8c4a9

У Мережі з’явився ТОП-10 найбільш небезпечних вулканів для життя людства. Перше місце займає вулкан Кракатау, який розташований в групі островів Індонезії, останній раз вибухав чотири роки тому, але його вибух в 1883 році сприяв виникненню вибухової хвилі, що обійшла кілька разів навколо Землі, а сам острів був повністю зруйнований. Слідом в списку йде вулкан Мон-Пеле на Малих Антильських островах, який в 1902 році вибухнув і вбив 28 тисяч осіб в місті Сен-П’єр, залишаючись донині активним.

Третій рядок займає знаменитий Везувій, що вибухнув в 79 році до нашої ери, стерши місто Помпеї, останнє виверження було зафіксовано в 1944 році. На Гавайських островах розташований вулкан Кілауеа, який вибухає частіше за інших на планеті, останній раз в 1983 році. Четверте місце займає мексиканський Попокатепетль, чиє виверження в останні кілька років чекають місцеві жителі, п’ятірку лідерів замикає вулкан Августин, розташований на Алясці, вивергався в 1993 році і знищив місцеве селище.

Шосту сходинку посідає вулкан Фудзіяма, який є символом Японії, але вибухає в останній раз більше трьохсот років тому. Далі в списку йде відомий вулкан Кіліманджаро, виверження якого відбувалося в останній раз більше 200 років тому, слідом йде Етна, який є найвищим діючим вулканом в Європі. Останнє місце в списку займає вулкан Сент-Хеленс в Каліфорнії, за чийого виверження в 1980 році загинули 57 осіб.

 
comments powered by HyperComments