Главная / Земля / У Південно-Східній Азії виявили штам малярії, стійкий до сучасних лікарських препаратів

У Південно-Східній Азії виявили штам малярії, стійкий до сучасних лікарських препаратів

 
 

Штами малярії, стійкі до традиційних на сьогодні лікарських препаратів, поки залишаються ізольованими. За даними ВООЗ, загрозу вдалося локалізувати в Камбоджі і центральній Африці.

Всесвітня організація охорони здоров’я починаючи з 2008 року збирає інформацію про штами малярії, які не реагують на лікування препаратом «артемізин». Вперше подібні випадки були зафіксовані в Камбоджі, потім ізольовані спалахи спостерігалися в Лаосі, у В’єтнамі, Бірмі, а також в Таїланді. Але у ВООЗ підкреслюють, що поки даний штам малярії за межі регіону не поширився.

Також ударними темпами малярія мутує в центральній Африці, де проблема малярії завжди носила більш ніж гострий характер. Але Міжнародний концорциум медиків спільно з ВООЗ розробив інструментарій, що дозволяє відстежувати подібні мутації практично в режимі реального часу. Що і дозволяє заявляти про успішне стримування поширення штамів малярії, що чинять опір сучасним протималярійним засобам.

У ВООЗ запевняють, що фахівці організації тепер будуть на крок попереду розвиваючої хвороби. І встигнуть розробити лікарські препарати, здатні ефективно впливати на нові штами.

Тим не менше, проблема малярії в світі залишається однією з найбільш актуальних. Підрахунки ВООЗ свідчать про 438 тисяч летальних випадків за підсумками минулого року. А заразилися хворобою за цей же період 214 мільйонів чоловік.

При цьому у відсотковому співвідношенні статистика виглядає наступним чином: 72% випадків зараження малярією припадають на Африку, 19% — Азія, 8% — Латинська Америка і один відсоток — Океанія.

 
comments powered by HyperComments