Головна / Різні цікавинки / Як вибрати пневматичну гвинтівку? Пневматична зброя. Характеристики, фото

Як вибрати пневматичну гвинтівку? Пневматична зброя. Характеристики, фото

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Loading...
 
 

У наші дні у вітринах і каталогах спеціалізованих магазинів зброї представлена пневматична зброя різних країн і фірм. Воно має різне призначення: для навчань і аматорської розважальної стрільби, страйкболу, а також для підводного і традиційного полювання. Багато людей, які вперше зіткнулися з таким видом та асортиментом зброї, часто не знають, як вибрати пневматичну гвинтівку. Що цілком зрозуміло, адже полювання або риболовля не є одноденними, разовими захопленнями, це скоріше спосіб життя. Тому до вибору інвентарю для даного хобі слід ставитися серйозно і грамотно, щоб поспіхом придбана дорога річ не припадала пилом десь у далекому кутку.

10-12-14-foto-600x450-6

 

Кому це треба?

Всі любителі зброї умовно діляться на дві категорії: ті, у кого воно вже є, і ті, хто тільки збирається її придбати. Для другої групи питання «як вибрати пневматичну гвинтівку» вельми актуальне. Новачок може заперечити: «Та яка різниця? Прийду в мисливський магазин і придбаю першу вподобану рушницю ». Однак не все так просто. Слід розуміти, що будь-яка зброя є ніби продовженням свого власника. Між ними повинна бути гармонія. Для прикладу можна взяти будь-яку гвинтівку з хорошими бойовими характеристиками. Одній людині вона прекрасно підходить: приклад щільно лягає в плече, довжина зброї відповідає довжині рук господаря, та й вага виявиться ідеальною. Зате іншому все буде криво і навскіс: і ложе не таке, і габаритні розміри незручні, і … та хіба мало що ще. У результаті, незважаючи на хороші характеристики гвинтівки, господар не зможе отримати задоволення від її використання. Тому, збираючись купить пневматическую винтовку киев (так само як і будь-що інше), слід не тільки звертати увагу на тактико-технічні характеристики, але і «відчути» її, щоб вона стала вашим вірним другом на довгі роки.

Не слід сподіватися на те, що продавець-консультант підкаже вам гідний варіант. У кращому випадку він зможе розповісти вам про ТТХ або конструктивних системах. Однак, швидше за все, він навіть жодного разу не стріляв з неї, а тим більше не був на полюванні. Що в такому випадку він зможе вам нарадити — залишається загадкою. А може бути й інший варіант: продавець побачить у вас легку жертву і «віпхне» вам залежаний, що не користується попитом товар, адже його теж треба продавати. Тому, якщо ви новачок, візьміть з собою в магазин досвідченого товариша, який зможе вам підказати переваги і недоліки тієї чи іншої речі. Тепер розглянемо, на що слід звертати увагу при виборі пневматичної зброї.

10-12-14-foto-600x194-5

Як вибрати пневматичну гвинтівку?

Зараз ринок пропонує великий вибір довгоствольної зброї, як вітчизняного, так іноземного виробництва. Однак варто знати, що відрізняються всі ці екземпляри не тільки виробником, але й особливостями конструктивних систем, на основі яких вони створені, калібром і потужністю. Калібр є першим параметром, на який необхідно звернути увагу, адже він визначає призначення гвинтівки. На сьогоднішній день на прилавках магазинів можна виявити пневматичну зброю з трьома варіантами калібру: 4.5, 5.5 і 6.35 мм. Перший вид призначений для розважальної стрільби і тренувань. Така зброя досить популярна серед споживачів завдяки доступній ціні. Цей калібр для стрільби на природі чи на дачі вважається найбільш безпечним, оскільки подібні гвинтівки — малопотужні. Проте слід розуміти, що використовуючи навіть найслабшу зброю, необхідно дотримуватися правил безпеки.

Гвинтівка калібру 5,5 мм — це пневматика для полювання на дрібну звірину і птахів. Якщо ви плануєте полювати на зайця, кролика, білку або качку, то слід віддати перевагу саме цьому екземпляру. Наступний вид калібру (6,35 мм) у нас мало популярний, оскільки для придбання такого роду зброї потрібна ліцензія, та й ціна на нього значно вища від пневматики для полювання.

10-12-14-foto-600x449-4

На що ще слід звертати увагу

Вибираючи пневматичну гвинтівку для полювання або риболовлі, обов’язково слід орієнтуватися на потужність зброї. З цим параметром тісно пов’язана і ціна виробів. В тактико-технічних характеристиках потужність вказується рідко, зате там завжди позначається початкова швидкість польоту кулі. Ось цей параметр і є головним для мисливської та спортивної пневматики. А от якщо зброя буде використовуватися в тирі, тоді ця характеристика ніякої ролі не грає.

Наступним важливим критерієм вибору є вага. Вона впливає на зручність стрільби і на точність попадання в ціль. Новачкам, які вирішили придбати пневматику, слід враховувати, що чим легша зброя, тим сильніше воно дає вібрацію при стрільбі. А велика вага призводить до втоми стрілка, особливо при тривалому ходінні з гвинтівкою. Так, для використання пневматики в тирі з упору можна придбати важкий екземпляр. А для стрільби з рук краще купувати відносно легку гвинтівку. Якщо для вас краще вести вогонь з укриття або машини, то вага в такому випадку не є визначальним фактором. Тоді особливу увагу приділіть способу заряджання зброї. Тут буде зручніша багатозарядна пневматична гвинтівка. Тепер розглянемо особливості конструктивних систем «воздушек».

Пружинно-поршневе пневматичну зброю

Що являють собою такі гвинтівки? Конструктивна система такої зброї побудована на базі потужної пружини, що штовхає поршень при пострілі. При цьому стискається повітря в спеціальній компресорній камері і створюється тиск, який виштовхує кулю. Такі гвинтівки прості в обігу, вони не вимагають додаткових пристосувань.

У перший час при відсутності навичок використання подібних виробів може виникнути легкий дискомфорт, пов’язаний з переломом стовбура для зведення бойової пружини. Однак стрілок протягом декількох днів звикає до даної особливості пружинно-поршневих гвинтівок. Також можна придбати зброю з боковим або підстовбурним важелем взводу. У таких моделей стовбур більш статичний, а точність і кучність стрільби істотно вища, ніж у переломних. Крім того, ці гвинтівки можна використовувати спільно з сошками, що дуже зручно при полюванні із засідки. Серед пружинно-поршневих моделей зустрічається зброя великої потужності. Проте слід враховувати, що такі гвинтівки мають, відповідно, і більшу віддачу, а ще вони втрачають кучність стрільби. Крім того, така пневматика для полювання вимагає спеціалізованої оптики, що значно позначається на загальній ціні комплекта.

10-12-14-foto-600x240-3

Мультикомпресійний пневматичні гвинтівки

Даний тип довгоствольної пневматичної зброї істотно відрізняється від пружинно-поршневих систем тим, що оснащується накопичувальним резервуаром і помпою, які призначені для закачування стисненого повітря. Такі гвинтівки характеризуються великою стабільністю при стрільбі і незначною силою віддачі, а відповідно, і більшою міцністю. Мультикомпресійна система дозволяє стрілку самостійно вибирати потужність пострілу. Недоліком же є незначна гранична швидкість польоту кулі, так що для справжнього полювання така зброя практично непридатна.

Гвинтівки на СО2

В основі цієї системи знаходиться балон зі стисненим газом — СО2. Незважаючи на те, що така пневматика має свої переваги (наприклад, стрілянина в напівавтоматичному режимі, а також мінімальна віддача), цей варіант зовсім непридатний для полювання. Незначна потужність і нехай і повільне, але постійне випаровування газу при низьких температурах роблять її неактуальною для полювання в зимовий період. Та й постійна необхідність заміни балонів з газом викликає у новачків істотний дискомфорт.

Пневматика із попереднім накачуванням

Дана зброя широко використовується спортсменами. Конструкція таких гвинтівок схожа на конструкцію зброї з СО2. Відмінністю є те, що замість балончика тут використовується спеціальний резервуар високого тиску, в який накачується стиснене повітря. Така спортивна пневматична гвинтівка є досить потужною зброєю. При цьому швидкість польоту кулі легко і швидко регулюється, що не вимагає особливих навичок і буде зрозуміло навіть новачкові. Мала кількість рухливих механізмів робить віддачу при стрільбі практично непомітною. Недоліком системи попереднього накачування є необхідність придбання досить дорогого і габаритного обладнання для закачування під високим тиском повітря. І, звичайно ж, використання резервуара з киснем вимагає додаткових заходів безпеки.

10-12-14-foto-600x257-2

Ну що ж, на цьому розбір питання про те, як вибрати пневматичну гвинтівку, можна вважати закінченим. Тепер розглянемо деякі моделі пневматики як вітчизняних, так і зарубіжних виробників.

Продукція Іжевського заводу

З моменту запуску в серійне виробництво (середина 90-х років) і по теперішній час пневматична гвинтівка ІЖ-60 є однією з найпопулярніших моделей серед зброї цього класу. Виробник позиціонував згадану модель в якості спортивного інвентаря, призначеного для початкового навчання, а також освоєння навичок експлуатації.  ІЖ-60 володіє сучасним дизайном в поєднанні з ергономічністю, компактністю, а також невисокою вартістю. На формуванні дизайну зброї, головним чином, позначилися бічний важіль взводу, робочий циліндр, винесений в приклад, а також множинні пристосування для регулювання. Конструкція бічного важеля, що взводить гвинтівку рухом назад-вперед, забезпечила зброю непереломним стовбуром, що виключило можливість виникнення люфтів, і, відповідно, позитивно відбилося на купчастості. Гвинтівку ІЖ-60 випускається однозарядною; свинцева куля має довжину 7 мм, діаметр 4.5 мм. Згідно технічної документації, при пострілі початкова швидкість польоту становить 150 м / с, в реальності ж цей параметр трохи нижчий, приблизно 140 м / с. Дана зброя більше підходить в якості тренувальної стрілецької гвинтівки для спортсменів-підлітків. Закороткий приклад чудово підходить підліткам і не дуже зручний дорослій людині. Невисока потужність робить гвинтівку ІЖ-60 малопридатною для полювання, проте вона залишається достатньою для стрільби по мішенях з десятиметрової дистанції.

10-12-14-foto-600x619-1

Копія бойової снайперської гвинтівки Драгунова

Ця пневматична гвинтівка СВД випускається відомою фірмою Aftermath. Зброя призначається для страйкболу, а от для полювання воно не підходить через відносно малу потужність (швидкість польоту кулі складає всього 122м / сек). Пістолетна рукоятка і цівка виконуються з прозорого пластика. Обойма розрахована на 200 кульок (вагою 0,2 грама). Пневматична гвинтівка СВД має складальний приклад. Стовбур і всі внутрішні механізми виконані з металу, це стало необхідним для забезпечення безвідмовної роботи вельми потужної пружини. Гвинтівка може оснащуватися сошками і оптичним пріцілом.

Пневматика компанії Magnum

DIANA 350 — ця німецька гвинтівка є класичною моделлю класу «Магнум». Дана зброя характеризується високою якістю виконання, надійністю і, звичайно ж, точністю. Гвинтівка пневматична Magnum DIANA 350 має досить велику потужність, швидкість польоту кулі становить 320 м / с, а калібр — 5,5 мм. Можливо спільне використання з оптичним прицілом. Модель спеціально розроблена для полювання, стріляє важкими кулями, проте для успішної стрілянини рекомендується добре потренуватися, так як через вагу кулі і велику потужність виникає сильна віддача. Втім, вся зброя даного класу має схожі технічні характеристики, тому, вибираючи гвинтівку, краще випробувати всі варіанти і вибрати ту, яка буде зручною саме вам.

Пневматика відомого іспанського виробника Industrias El Gamo

Пневматичні гвинтівки Hunter є представниками зброї класу «Магнум». Це дуже потужна зброя полюбилося багатьом мисливцям. Крім високої швидкості кулі, воно показує хорошу купчастість, а в поєднанні з фірмовою оптикою здатна видавати воістину феноменальну результативність у стрільбі. До недоліків можна віднести потужну віддачу, так що при стрільбі необхідний хороший хват зброї. Однак при наявності практики і часу стрілок пристосовується і може збивати копійчану монету зі ста метрів. Вага розглянутої гвинтівки становить 4,2 кг без оптики, так що стрілянину краще вести з упору, з рук це буде дуже виснажливим заняттям.

Підсилюємо пневматичну гвинтівку

Багато мисливців і спортсмени воліють, щоб їх зброя мала велику потужність, а відповідно, і швидкість польоту кулі. Для цього робляться наступні кроки: поліпшується герметизація досилача і змінюється бойова пружина на більш потужну. Для досягнення мети в різьбових з’єднаннях досилача робляться невеликі проточки і встановлюються гумові кільця ущільнювачів. Пружину найкраще підбирати відповідну по довжині і діаметру (від більш досконалих типів пневматики). Крім того, рекомендується використання більш важких куль, що також призводить до збільшення швидкості.

Висновок

Якщо ви вирішили придбати пневматичну гвинтівку, ви повинні виділити для себе основні завдання зброї: спортивні тренування, спортивні ігри, високоточна стрілянина або полювання. Після цього проведіть порівняння технічних характеристик відповідних моделей. Слід зазначити, що при правильному виборі зброї, яка повністю відповідає всім висунутим вимогам, жалкувати не буде про що.

 
Loading...
comments powered by HyperComments