Главная / Земля / За Великим Бар’єрним знайшли другий величезний риф

За Великим Бар’єрним знайшли другий величезний риф

Вивчивши дані лазерних датчиків австралійського військово-морського флоту, дослідники виявили за Великим Бар’єрним інший, ще більш масивний риф. На зображеннях були помічені великі підводні поля з «курганами» у формі бублика, 200-300 метрів у діаметрі кожен. Про це повідомляється в журналі Coral Reefs, а коротко про відкриття розповідає The Daily Mail.

04-09-16-foto-600x357-1
«Ми знали про ці геологічні структури на півночі Великого Бар’єрного рифу з 1970-х років. Однак тільки зараз розкрився справжній розмір, форма і розмах», — заявив керівник дослідження Робін Бімен (Robin Beaman).

Поля гігантських «бубликів» — це біогерми: структури, що виникають під час росту зелених водоростей Halimeda. Після смерті водорості перетворюються в «пластівці» з вапняку, білого кольору. З часом такі пластівці збираються у величезні «кургани» (біогерми). Поки поля біогерм Halimeda розкинулися приблизно на шість тисяч квадратних кілометрів.

Зараз вчені збираються з’ясовувати, як на здоров’я Halimeda впливає глобальне потепління (а також закислення океанів), і витягувати з біогерм інформацію про кліматичне минуле Великого Бар’єрного рифу.

У квітні 2016 року під каламутними водами Амазонки вчені виявили величезну, раніше невідому систему коралових рифів. Вона простягнулась майже на тисячу кілометрів — там, де річка впадає в Атлантичний океан.

 
comments powered by HyperComments