Главная / Людина / Здатність до мов можна оцінити за загальною спостережливістю

Здатність до мов можна оцінити за загальною спостережливістю

 
 

Комусь іноземні мови даються порівняно легко, хтось взагалі схоплює на льоту, для когось це каторга. Примітно, що у вчених до цих пір немає єдиної гіпотези відносно того, від чого саме залежить здатність при вивченні іноземної мови.

Так, дослідники з Єврейського університету в Єрусалимі (Ізраїль) стверджують, що здібності до мов безпосередньо залежать від уміння людини виявляти статистично спільні риси між об’єктами.

Керівник дослідження Рем Фрост і його однодумці спробували порівняти, в якому темпі американські студенти, що приїхали до Ізраїлю за програмою обміну, просуваються в івриті. Після мовного тесту студентам запропонували ряд завдань на логіку і пошук закономірностей наприклад, потрібно було шукати закономірності між геометричними фігурами, у яких, на перший погляд, не було нічого спільного). У результаті, як пише Psychological Science, саме ті студенти краще впоралися із завданням, які і в мовах мали успіх, в івриті зокрема.

А ось тести на деякі інші властивості уваги не надто співпадали з мовними здібностями. Вчені говорять, що справа в здатності мозку шукати спільне серед безлічі варіабельних частковостей, що, втім, впливає не тільки на мовні здібності, але і на інші когнітивні завданнях високого порядку.

Та от вивчення іноземних мов інколи пов’язане з певними труднощами, візьмемо для порівняння англійську мову. У порівнянні з іншими мовами англійська досить добре структурована, і більшість мовних норм підкоряються конкретним правилам. Але у кожного правила завжди є виключення, http://myenglish.od.ua/ яскравий тому приклад. Тема неправильні дієслова в англійській мові відноситься до числа нелюбимих для дуже багатьох учнів, що не так складно зрозуміти, адже їм дана таблиця неправильних дієслів, яку потрібно зазубрити без будь-якої логіки.

 
comments powered by HyperComments