Людина

Вегетаріанців визнали здоровими і нещасними

Проаналізувавши дані близько 50 тисяч досліджень, австралійська дослідницька компанія Roy Morgan Research дійшла висновку: незважаючи на те, що вегетаріанці зазвичай дотримуються здорового способу життя, рідше палять і мало вживають алкоголь, вони частіше страждають від депресії і тривожних розладів.

27-11-14-foto-cikavosti550x343-1

Доктор Джон Ленґ (John Lang), спільно з колегами розробив «індекс здоров’я» (Alere Wellness Index), який оцінює раціон харчування, фізичну активність, шкідливі звички, психологічне благополуччя, масу тіла і наявність хронічних захворювань, відзначив, що в деяких випадках відмова від м’яса може бути наслідком розвитку психічних порушень, зокрема обсесивно-компульсивних розладів (ОКР).

Читайте також: Секрети здоров’я з різних кінців світу

Ці розлади виражаються в появі нав’язливих, тривожних думок, від яких людина намагається позбутися за допомогою «вимушених» дій. Невиконання цих дій підвищує тривожність у людини до тих пір, поки вона не відмовляється від опору забороненим діям.

Як показали отримані дослідниками дані, у вегетаріанців на 18 відсотків вище ризик депресії, а панічні атаки зустрічаються у них на 28 відсотків частіше, ніж серед тих, хто вживає продукти тваринного походження.

[box type=”success”]«Таким чином, вегетаріанська дієта є не причиною розвитку депресивних розладів, а, скоріше, їх наслідком», – заявив професор Ленґ. – Так чи інакше, але у вегетаріанців частіше зустрічаються ОКР».[/box]

Однак сама по собі рослинна їжа має більш високий «індекс здоров’я», ніж харчування м’ясоїдів – 105,9 балів у порівнянні 100,7 бала. Також безліч досліджень вказує на необхідність включати в свій раціон харчування якомога більше овочів і фруктів, так як завдяки вмісту рослинних волокон, вітамінів і мікроелементів вони сприяють профілактиці серйозних захворювань, в тому числі цукрового діабету, ожиріння, серцево-судинних захворювань і раку.

Натхнення: medlinks.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button