Авто

10 міфів про ГБО

Міф перший. Установка ГБО погіршує роботу двигуна на бензині

Міф заснований на тому, що правильна установка ГБО і його налаштування досить складні, і якщо це зробити некваліфіковано, таке явище дійсно буде мати місце. Однак навіть в цьому випадку мова може йти лише про незначну перевитрату бензину зі збереженням тягових зусиль і динаміки двигуна.

zag_gbo_1

Міф другий. ГБО можна ставити на турбовані двигуни

Міф народився з простої причини, що встановлення http://km13.in.ua/ розраховане на карбюраторні машини, на турбований двигун дійсно встановити неможливо. Однак сучасне ГБО інжекторного типу забезпечує потрібний тиск уприскування і може безперешкодно ставитися на всі типи турбованих двигунів без обмеження.

Міф третій. Для газу потрібні особливі свічки

Це абсолютно не відповідає істині, хоча деякі фірми дійсно випускають свічки запалювання з маркуванням LPG (для газу). Насправді, в двигунах з ГБО можуть працювати звичайні, штатні свічки. Однак якість їх повинно бути дійсно високим, особливо, якщо ГБО встановлено на інжекторному двигуні.

Міф четвертий. Перехід на ГБО вимагає шліфування блоку головок

Міф народжений тим, що октанове число у газу дійсно трохи вище, ніж у 92 бензину, а тому збільшити компресію таким чином, чисто гіпотетично, доцільно.

Однак не потрібно забувати, що на практиці ГБО найчастіше використовується в змішаному режимі, і газові заправки періодично замінюються їздою на бензині.

Якщо головку прошліфувати то про дешевий 92 бензин доведеться забути, повністю перейшовши на 95, а ще краще – на 98.

Міф п’ятий. ГБО шкідливий для лямбда-зонда

Міф народжений тим, що дійсно деякі види палива здатні необоротно пошкодити цей важливий датчик. Одним з таких «вбивць» є етилований бензин. Жоден з видів газу, що застосовуються в ГБО, на довговічність лямбда-зонда не впливає.

Міф шостий. Динаміка двигуна при установці ГБО погіршується

Міф заснований на тому, що перші ГБО, що не мають електронних систем дозування, дійсно не забезпечували нормальної роботи двигуна.

Сучасні ГБО 4 покоління мають динаміку і витрата бензину майже такі ж, які мав первісний варіант двигуна (до установки ГБО).

Міф сьомий. Установка ГБО зменшує ресурс клапанів

Міф заснований на тому, що, відповідно до теорії, клапани в системах з ГБО працюють в більш теплонавантаженому режимі.

Однак ця різниця незначна і має лише академічний інтерес, а багаторічна практика їзди на різних типах ГБО переконливо довела, що при правильному налаштуванні ГБО ресурс клапанів не знижується.

Міф восьмий. Автомобіль з ГБО вибухонебезпечний

Міф заснований на досить частих випадках вибухів побутового газу. Насправді, газовий балон, оснащений надійною запірною арматурою із запобіжними клапанами, здатний витримати найсильніший удар.

Навіть при пошкодженні або обривах магістральних труб газобалонного обладнання витік газу миттєво автоматично припиняється. До речі, балон ГБО, розміщений в багажнику, має товщину стінок близько 4 мм, а бензиновий паливний бак, розташований під сидінням водія, легко проткнути навіть цвяхом.

Міф дев’ятий. У салоні автомобіля з встановленим ГБО пахне газом

Міф народжений тією обставиною, що деякі недбайливі водії лінуються періодично зливати досить «ароматний» конденсат з редуктора. Сама система ГБО абсолютно герметична, і ніякого запаху давати не може.

Міф десятий. ГБО – порівняно недавній винахід

Причина міфу – наша недопитливість. Ще в тридцяті роки XVIII століття англійським конструктором Барнеттом був отриманий патент на газовий двигун. Перший мотор такого типу був побудований в 1860 році французьким інженером Ленуаром.

Втім, в ті часи про ГБО ще не говорили. Адже бензин, як пальне для автомобільного двигуна, з’явився лише два століття по тому, коли американець Даймлер створив перший бензиновий двигун, який і був встановлений на його історичному авто.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button