Фото

10 найбільш густонаселених країн світу та їх екологічні проблеми

10 найбільш густонаселених країн світу та їх екологічні проблеми

Відомо, що Китай – країна з найбільшою кількістю населення, а Японія лідирує за тривалістю життя. Додамо співвідношення жителів до займаної ними території, та середню тривалість життя (СТЖ). У нашому огляді інформаційно-демографічний коктейль.

1. Японія (126 млн; 336,3 чол/кв. км)

Японія.

Японія – це острівна держава, розташована на архіпелазі вулканічного походження. Хонсю, Хоккайдо, Кюсю, Сікоку – чотири найбільших острови, їх загальна площа становить 97% території всієї країни. Жити як на вулкані – значить жити в Японії. 20% землетрусів у світі відбуваються саме тут. Існує безліч проблем, які чекають цю країну через віковий дисбаланс поколінь. СТЖ становить 82,1 року. Це 2, після Андори, показник у світі.

2. Росія (146 млн; 8,39 чол/кв. км)

Росія.

Географічно Росія – найбільша країна на Землі. Розташувалася на двох континентах Росія демографічно різноманітна і неоднорідна. Щільність населення коливається від 0,07 (Чукотка) до 4857,6(Москва). СТЖ становить 69,8 років.

3. Бангладеш (158 млн; 1099,3 чол/кв. км)

Бангладеш.

При займаній площі, яка рівняється з американським штатом Канзас, це робить її однією з найбільш густонаселених держав у світі. Дуже високий рівень народжуваності в 1960-х і 70-х роках (понад 7 дітей на сім’ю) значно знизився до 2,5 в 2014 році. У середньому бангладешці живуть 62,8 року.

4. Нігерія (183 млн; 189,1 чол/кв. км )

Нігерія.

Нігерія – найбільша за кількістю жителів країна африканського континенту. Несприятливі політичні, кліматичні та економічні умови не могли не позначитися на тривалості життя – лише 47,4 років.

5. Пакистан (189 млн; 224,9 чолк/в. км)

Пакистан.

Відокремившись від Індії в 1947 році, Пакистан став домом для індійських мусульман. Низка змін військової та цивільної форм правління триває досі. Завдяки успіхам в медицині і не дивлячись на постійні війни, СТЖ у Пакистані складає 62,7 року.

6. Бразилія (204 млн; 22 чол/кв. км)

Бразилія.

Поряд з Китаєм, Індією та Південною Африкою Бразилія є однією з найбільш швидкозростаючих економік світу, в 2010 ці країни об’єдналися в БРІКС. Показник СТЖ в Бразилії 72,6 року.

7. Індонезія (255 млн; 132 чол/кв. км)

Індонезія.

Найбільше в світі мусульманського населення і найбільша в Південно-Східній Азії економіка. Територіально країна розташувалася на Малайському архіпелазі та західній половині острова Нова Гвінея. Етнічно й лінгвістично Індонезія не однорідна. СТЖ – 70,2 року.

8. США (320 млн;32 чол/кв. км)

США.

ВВП Сполучених Штатів Америки – 14 від світових показників. Найвищий рівень медицини і достатнє фінансування дозволяють американцям проводити грамотну демографічну політику.
СТЖ-78,1.

9. Індія (1,27 млрд; 364 чол/кв. км)

Індія.

Індія з’явилася на політичній карті в 1947 році. Етнічне, культурне та релігійне розмаїття поряд з кастовою системою, яка сьогодні хоч і перебуває поза законом, але працює, створюють проблеми для економічного зростання. В іншому держава успішно з цим справляється. СТЖ-68,7.

10. Китай (1,37 млрд; 139,6 чол/кв. км)

Китай.

Китай – це країна з найбільшою кількістю населення і одна з найпотужніших економік світу. Комуністична партія, як і раніше зберігає монополію на владу. Корупція, забруднення навколишнього середовища, і величезні відмінності між міськими і сільськими регіонами – актуальні проблеми для Китаю.
СТЖ-72,9.

Натхнення: www.ecobyt.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button