Інтернет

10 пророкувань про розвиток інтернету, які так і не збулися

Передбачення трендів в технічній індустрії – непроста справа. Наприклад, якби в кінці минулого століття ви запитали провідних аналітиків, яка компанія буде лідером світової комп’ютерної індустрії через 10 років, то без найменших сумніви почули б у відповідь: «Microsoft». Але з часом багато чого змінюється. І навіть найрозумніші з людей робили невиправдані прогнози щодо речей, які зараз здаються очевидними.

10 пророкувань про розвиток інтернету, які так і не збулися

1. У 1998 в журналі BYTE Едмунд Де Хесус зробив прогноз, що «проблема 2000 стане безпрецедентною в людській історії кризою».

2. Роберт Меткалф, винахідник Ethernet, в грудні 1995 написав статтю, в якій передбачав «що в 1996 році інтернет сколапсує, як наднова зірка».

3. Ендрю Кін, один з найвідоміших оглядачів інтернет -культури, під час руху Web 2.0 вважав, що економічна криза 2008 року критичним чином вплине на те, як ми використовуємо інтернет.

4. Також він вважав, що Knol, онлайн-енциклопедія від Google, візьме гору над Вікіпедією, проте проект закрили у квітні 2012 року. Ще одне його пророцтво, що користувачі в підсумку віддадуть перевагу Google пошуковик Mahalo, так як його результати більш організовані.

5. Він же вважав, що популярність відеосервісу Hulu перевершить YouTube, тому що люди більше поважають «професійний» відеоконтент.

6. Реймонд Курцвейл, технічний директор Google і відомий футуролог, у своїй книзі 1999 року «Епоха духовних машин» зробив ряд пророкувань про те, як будуть виглядати технології в 2009 році. Наприклад, він передбачав, що більша частина текстів буде створюватися за допомогою програм, які розпізнають мову. Але і зараз, хоча коротким голосовим пошуком або інтерфейсом Siri вже досить широко користуються, більшість з нас все ще покладається на клавіатуру в тому чи іншому вигляді.

7. Він також важав, що телефони у наш час вже будуть забезпечені автоматичними перекладачами мови. І , хоча Google – перекладач і демонструє вражаючу ефективність, до створення телефону, який зможе синхронно перекладати з іншої мови, судячи з усього, пройдуть ще роки.

(Доброго дня. Я представляю компанію Technology Improves the World, що займається розробкою інноваційних продуктів з акцентом на керування голосом.

Маю зауваження щодо п.7 Вашої статті. Насправді автоматичний синхронний перекладач мобільних дзвінків був створений нашою компанією і доступний до завантаження у Google Play від 26/06/2013. Ви можете ознайомитись з програмою в магазині додатків Google https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tiwlab.droidtranslator.)

8. Астроном Кліффорд Столл також відзначився низкою невірних передбачень в статті в журналі Newsweek в 1995 році. Ось деякі з них. «Жодна онлайнова база даних не зможе замінити вам щоденної газети, ніякої CD – ROM не займе місця компетентного вчителя і ніяка комп’ютерна мережа не змінить того, як працює уряд». Тільки подумайте: зараз мільйони людей читають газету The New York Times онлайн, і ніколи не тримали в руках паперової версії.

9. Все той же Столл заявляв: «Деякі вважають, що скоро ми будемо купувати і читати книги і газети прямо через інтернет. Ага, звичайно». Щоб зрозуміти, наскільки він помилявся, досить згадати про Kindle.

10. А ось ще одне пророцтво того ж автора: «Нам обіцяють, що за шопінгом по онлайн-каталогах майбутнє. Що ми будемо замовляти авіаквитки, бронювати столики в ресторанах і вести ділові переговори через інтернет. Але скажіть, чому тоді місцевий універмаг за півдня заробляє більше, ніж весь інтернет отримує виручки за місяць?» Цікаво, що він зараз думає про Amazon.com, чи неправда?

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. Уважаемый автор! Четыре месяца назад нами был создан ппрвый в мире проект Droid Translator, который позволяет в том числе осуществлять синхронный перевод мобильных звонков. Так что пункт 7 это была не ошибка фантастов, а сегодняшняя реальность. Пунктов осталось 9 :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button