Земля

11 мільйонів років тому по Європі ходили величезні мастодонти

У 2014 році французький фермер, який живе недалеко від Тулузи, відшукав у себе на території збережений череп предка слона. Злякавшись, що його почнуть «турбувати» любителі старожитностей, він приховав знахідку і потайки зберігав у себе. Однак, не знаючи, що з ним робити, він все ж зв’язався з Тулузьких музеєм і віддав співробітникам череп.

За словами фахівців, кістка належить піренейським мастодонтам Gomphotherium pyrenaicum. Довжина черепа становить 1,6 метра. Його вік оцінюється від 11 до 13 мільйонів років. Він занадто старий, щоб отримати з нього зразок ДНК. Цей вид гомфотеріїв (рід хоботних) примітний тим, що, крім двох бивнів, які виходять з верхньої щелепи, він ще мав два ікла в нижній. Ці ікла досягали в довжину 80 сантиметрів, володіли плоскою формою і, можливо, використовувалися для викопування коренів.

Куратор музею Френсіс Дюрантон (Francis Duranthon) розповів, чому знахідка стала сенсацією для археологів:

«Я полював за цим видом 35 років, а мій професор — він вже помер — шукав його в протягом 50 років. Це фантастичне відкриття. Повний череп разом з нижньою щелепою зустрічається дуже рідко, а для цього виду — так і взагалі єдиний у світі. Відкриття доводить, що величезні мастодонти ходили в цій частині Європи 11 мільйонів років тому».

Зараз череп перевезли в лабораторію. Там його треба очистити від скам’янілої породи «сантиметр за сантиметром». Співробітники музею припускають, що для повного очищення їм буде потрібно від шести до дев’яти місяців.

Раніше єдиним доказом існування Gomphotherium pyrenaicum вважалися чотири зуба, знайдені в 1857 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button