Екологія

2017 рік став найтеплішим роком для світового океану

За результатами оновленого аналізу стану океану, проведеного фахівцями Інституту фізики атмосфери і Китайської академії наук, 2017 рік став найтеплішим роком для світового океану.

В минулому році Світовий океан у верхньому 2000-метровому шарі був на 1,51 х 1022 Дж тепліше, ніж у період вважався найтеплішим 2015 року, і на 19,19 х 1022 Дж тепліше кліматологічного еталонного періоду 1981-2010 років. Через велику теплоємність океан накопичує тепло, що виділяється в результаті людської діяльності. Насправді, більше 90 відсотків залишкового тепла Землі, що пов’язане з глобальним потеплінням, поглинається океаном. Таким чином, облікові дані за глобальними показниками тепломісткості в океані можуть служити в якості надійної сигнатури глобального потепління, на яку в меншій мірі впливають пов’язані з погодою шуми та кліматичні явища, такі як Ель-Ніньо і Ла-Нінья. Згідно аналізу китайських вчених, останні п’ять років виявилися найтеплішими роками для океану. Тому довгострокова тенденція потепління, викликане діяльністю людини, не слабшає.

Збільшення вмісту тепла в океані в 2017 році спостерігалося в більшості регіонів світу. Парникові гази продовжують чинити вплив на систему Землі. Збільшення температури океану викликає його розширення, що сприяє підвищенню середнього рівня у світі. Збільшення тепломісткості океану до 1,51 х 1022 Дж в 2017 році призвело до глобального підвищення рівня моря на 1,7 мм. Інші наслідки включають зниження рівня кисню у воді, знебарвлення коралових рифів і танення морських льодів і шельфових льодовиків.

Дослідження було опубліковане в журналі Advances in Atmospheric Sciences.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button