Екологія

Метеорологи попередили про погодні аномалії в червні-липні 2020 року

Моделювання показало, що цим літом температура приземного шару атмосфери Землі буде значно перевищувати норму. Оскільки всі попередні місяці цього року посіли перше і друге місце серед найспекотніших за історію спостережень, очікується, що майбутнє літо теж може побити рекорди.

Всесвітня метеорологічна організація при ООН випустила «Інформаційний бюлетень по глобальному сезонному клімату», в якому повідомила, що населення Землі в червні та липні чекають погодні аномалії. Зокрема, мова йде про сильне підвищення температури поверхні океану в тропічних широтах і більшості країн Північної півкулі, а також про дефіцит опадів у Південній Америці і на півострові Індостан.

«Сьогодні, в епоху пандемії Covid-19, як ніколи раніше, нам необхідні надійні прогнози погоди і довгострокові орієнтовні прогнози клімату, тому що температури і опади роблять серйозний вплив на ключові економічні сектори і системи охорони здоров’я, які опинилися на межі краху в результаті пандемії. <…> Інформаційний бюлетень по глобальному сезонному клімату дає широке уявлення про те, що нас чекає у найближчі місяці. Він забезпечує основу для регіональних і національних орієнтовні прогнози клімату та доповнює допоміжні продукти, наприклад сезонні прогнози тропічних циклонів», — зазначив генеральний секретар організації Петтері Таалас.

Прогноз ВМО заснований на даних, отриманих від 13 глобальних центрів довгострокового прогнозування. Відповідно до цієї інформації формуються світові прогнози погоди на наступні три місяці. Так, моделювання показало, що протягом травня, червня і липня цього року температура приземного шару атмосфери Землі, що тягнеться від поверхні суші до висоти в кілька десятків метрів, буде значно перевищувати норму.

Прогнози температури приземного повітря і опадів на сезон травень-червень-липень 2020 року. Категорія з найбільшою ймовірністю прогнозу позначена заштрихованими ділянками. Найбільш ймовірна категорія для значень нижче норми, вище норми і майже нормальними відзначені синім, червоним і сірим кольором відповідно для температури, а також помаранчевим, зеленим, сірим — для опадів. Білі області показують рівні шанси для всіх категорій в обох випадках. Базовий період 1993-2009 роки / © Всесвітня метеорологічна організація
«Попри відсутність явища Ель-Ніньо, яке сприяє потеплінню, середньосвітова приземна температура знаходиться на близькому до рекордного рівні. За даними програми «Коперник» ЕЦСПП, квітень 2020 року став найтеплішим квітнем за всю історію спостережень, хоча в квітні 2016 року спостерігалося потужне явище Ель-Ніньо. Крім того, згідно з міжнародними комплектами даних, глобальні температури в січні, лютому і березні 2020 року також зайняли перше і друге місце поміж найвищих в історії спостережень», — додають метеорологи.

У тропічних широтах в травні-липні 2020 року слід очікувати критичного підвищення температури води в океані. З одного боку, це може призвести до утворення потужних тропічних циклонів, з іншого — завдати значної шкоди кораловим рифам, відзначають автори дослідження. У центральному та східному регіонах екваторіальної частини Тихого океану прогнозується близьке до середньої кількості опадів.

А ось опади вище норми вірогідні в центральному районі тропічної частини Тихого океану, в східній частині Індійського океану, а також у західній його частині, над Австралією і західною частиною Індонезійського архіпелагу. Випадіння опадів нижче норми очікується на півдні Південної Америки, в Карибському басейні, екваторіальній частині Південної Америки та індійському субконтиненті.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button