Здоров'я

3 способи зменшити ризик деменції

Хоча вже не перший рік у всьому світі проводять дослідження, присвячені деменції і хвороби Альцгеймера, пошуки ліків поки не увінчалися успіхом. Багато фахівців рекомендують “лагодити дах, поки світить сонце”: вважається, що розвиток старечого недоумства можна якщо не повністю запобігти, то істотно уповільнити, пишуть в PopMech.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

1. Харчування

На цей час відомо: якщо отримувати більшу частину калорій з вуглеводів, ризик деменції зростає на 89%, тоді як у тих, хто зробив вибір на користь жирів, він знижується на 44%. Відповідно, багато що залежить від рівня цукру в крові. Правильне харчування допомагає довше залишатися здоровими, причому не тільки психічно, але і фізично.

2. Вітаміни

Варто звернути увагу лише на ті вітаміни, які складно отримати тільки з їжі. Наприклад, вітамін D. А ще не шкідливо приймати вітаміни групи B і жирні кислоти омега-3 і омега-6 (при наявності в раціоні риби можна не пити риб’ячий жир).

3. Спорт

Знизити ризик розвитку Альцгеймера (і хвороби Паркінсона) можуть регулярні фізичні вправи. Навіть якщо вам не подобається ця ідея, пам’ятайте, що спорт допомагає мозку нормально працювати. Почніть з малого – більше ходіть пішки. Додайте біг, потім їзду на велосипеді.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments