Головна / Земля / 40% китайців є нащадками трьох «супер-прабатьків»

40% китайців є нащадками трьох «супер-прабатьків»

Генетики з Центрального південного університету в Китаї знайшли докази того, що трохи менше половини китайців є нащадками легендарних імператорів Ян-ді (або Шень-нун) і Хуан-ді, яким приписувалося божественне походження.

a7d453e2bbd049a31d349df337c3c84c
У 2014 році була опублікована робота, згідно з якою 40 відсотків китайців є нащадками трьох «супер-прабатьків», що жили під час неоліту, коли почався розвиток землеробства. Такий висновок ґрунтується на наявності в популяції трьох часто зустрічаючих гаплотипів (успадкованих разом варіантів генів — ред.) в Y-хромосомі: O3a1c, O3a2c1 і O3a2c1a. Дослідники вирішили з’ясувати, чи можуть ці гаплотипи спочатку належати першим китайським імператорам.

Вивчивши міфи та історичні записи, дослідники з’ясували, що, згідно з легендами, більшість китайських прізвищ походять від імен правителів Ян-ді і Хуан-ді.

Генетики взяли зразки ДНК у 2415 чоловіків, які були розділені на кілька груп відповідно до їх прізвищ: Цзян (походить від імператора Ян-ді), Ін Цзи (обидві від Хуан-ді). В останню групу увійшли одразу кілька прізвищ, які, як вважається, споріднені імені міфологічного героя-бунтівника Чи Ю, спадкоємця Ян-ді.

Встановлено, що серед носіїв гаплотипу O3a1c частіше зустрічалися прізвища, пов’язані з Ян-ді, а серед носіїв O3a2c1a — прізвища, пов’язані з Хуан-ді. Гаплотип O3a2c1 виявився характерний для людей з четвертої групи. Таким чином, вченим, за їх словами, вдалося зв’язати трьох «супер-прабатьків» з давніми правителями Китаю. Проте генетична різниця між різними групами при цьому залишається незначною, тому можна прийти до однозначних висновків.

Хуан-ді — один з перших імператорів Китаю, який вважається предком всіх китайців і засновником даосизму. Ян-ді, або «вогненний імператор» є найвищим божеством у традиційному для Китаю культі Сонця, а також покровителем землеробства і медицини. Історики вважають, що обидва правителя існували як реальні історичні особистості, однак пізніше стали героями міфів.