Земля

Реальні загрози, які здатні знищити людство

Сьогодні існує багато теорій, які провіщують кінець світу і за яким сценарієм чекати його розвитку. Вчені висловлюють різні версії, і чим ближче озвучена дата, тим більше варіантів.

4a81e45e801ff310fa4cebbe76a2d2b9
Протягом всієї людської історії неодноразово пророкували дати кінця світу. Найчастіше їх пов’язували зі вступом у нове тисячоліття. І якщо розглядати всі передбачені терміни загибелі цивілізації людства, то Апокаліпсис вже давно повинен був би настати.

Пророцтва робилися різними людьми у всі віки. Серед них є як вчені, так і провидці: Нострадамус, Едгар Кейсі, Ванга, Артур Кларк, Вольф Мессінг, Матрона Московська, Серафим Саровський, Марія Дюваль, Чернець Авель та інші. Останнім часом вчені всерйоз заговорили про кінець світу, так як передумов на загибель нашої планети з кожним днем стає все більше. Ось сценарії глобальної катастрофи, які розглядаються серйозно.

Загибель Сонця

На думку вчених, «наш дім» може згубити «зношене» Сонце. За цим сценарієм кінець світу пройде вкрай просто: небесне світило нагріється до межі і вибухне. По мірі нагрівання Зірки в атмосфері стане мало вуглекислого газу — почнеться сильне випаровування, висохнуть океани, рослини загинуть, а потім тварини. Вже встановлено, що температура земної поверхні постійно підвищується, і в певний час досягне критичної точки. Це не дозволить вижити жодній живій істоті. Таким чином, супер-гігант, продовжуючи нагріватися і розширюватися в розмірах, перетворить в пустелю колись квітучу планету.

Зірки, подібні Сонцю, живуть близько 12 млрд. років. Половина його ресурсів практично вичерпана, запасів водневого палива залишилося на кілька мільйонів років. Світило, яке дало нам життя, – згубить усіх!

Рух магнітних полюсів

Зміна магнітних полюсів нашої планети призведе до вимирання людської раси і всього живого вже в 2021 році. Сьогодні магнітний полюс переміщується до Сибіру від Північної Америки. Північне сяйво скоро можна буде спостерігати в країнах Європи, а не на Алясці. Територія Америки розколеться на кілька частин. Практично вся Японія буде затоплена. Зміна полюсів призведе до потужних вивержень вулканів.

Корінні зміни чекають Антарктиду і Арктику. Холодний клімат стане тропічним. Там, де раніше була вічна мерзлота, зацвіте папороть. Танення величезних льодовиків, що спричинить катастрофічне підвищення рівня світового океану. Значна частина суші піде під воду.

Хочеться відзначити, що ці передбачення поступово набирають силу і вже не здаються казкою. Починаючи з 2000 року, вчені спостерігають рух магнітних полюсів. За останні роки цей процес став незворотнім, полюс змістився на 220 км, що змінило кліматичні умови на Землі. Стало набагато тепліше.

Астероїд «Апофіс»

Ще однією причиною кінця світу є зіткнення із Землею величезного астероїда. «Апофіс», маючи масу 50 млн. тонн, мчить назустріч нашій планеті з величезною швидкістю і повинен буде підійти до неї максимально близько 13 квітня 2029 року в 04.36 ранку за Гринвічем. Астрономи на 99% впевнені: кам’яна брила буде перебувати від поверхні Землі в 32-34 тис. км, що є абсолютно безпечною відстанню. Загроза чекає людство, якщо «Апофіс» опиниться в 30 тис. км. Тоді об’єкт увійде в зону земного тяжіння, і зіткнення стане неминучим. Проте фахівці вважають, що до цього часу будуть створені системи, здатні знищити «космічного ворога».

Є ймовірність, що в ХХІ столітті з Землею можуть зіткнутися 11 космічних об’єктів великого розміру. 4 зіткнення відбудуться до 2045 року. Сьогодні для вчених всього світу стоять завдання допомогти людству вижити в результаті зіткнення з великими астероїдами. «Апофіс» є найнебезпечнішим. Якщо кам’яно-крижана брила поперечником в 300 м впаде в океан, утворюється воронка діаметром 8 км, глибиною 3 км. Висота хвиль, що виникли після падіння об’єкта, становитиме понад 20 м у висоту.

Як тільки астероїд вдариться об поверхню Землі, станеться вибух потужністю 200 мегатонн, що прирівнюється до 60 000 бомб, скинутих на Хіросіму. Цунамі, що виникнуть після падіння «Апофіса», зметуть все на своєму шляху.

Назву астероїда говорить сама за себе. Апофіс — давньоєгипетський бог руйнування і мороку, що наводив жах на людей. Проте вчені все ж схиляються до позитивного сценарію розвитку подій. Зіткнувшись в космосі з іншим об’єктом, «Апофіс може змінити траєкторію польоту і тоді кінця світу в 2029 році не настане. Наступною датою, коли астероїд максимально небезпечно наблизиться до Землі, стане 2036 рік.

Пробудження мега-вулкана

Існує ще один варіант загибелі всього живого – виверження супер-вулкана. В результаті такого сценарію всі континенти Землі покриються метровим шаром попелу, випарується вода, сільське господарство буде знищено. Таких вулканів на планеті існує близько 20. Найбільш небезпечним з них вважається вулкан, розташований в центрі Йеллоустоунського національного парку. Якщо відбудеться його виверження, то до чого готуватися людству? Чи зможе воно вижити?

Вивчивши знімки з супутників, вчені зробили вражаюче відкриття: в самому центрі парку розташована улоговина (кальдера), яка утворилася в результаті виверження вулкана. Її розміри вражають: 55х72 км. Дослідивши дану улоговину, фахівці були шоковані. У надрах кальдери на глибині 10 км знаходиться величезна магматична камера або міхур обсягом 4 000 кубічних км. Цей міхур є «серцем» супер-вулкана, яке продовжує битися.

Під час останнього виверження вулкан викинув в атмосферу понад 3 000 кубічних км попелу і каменів. Якщо порівняти з Везувієм, який поховав Помпеї, то в атмосферу було викинуто близько 3 кубічних км гірської породи і продуктів подрібнення природної магми.

На даний момент геотермальна активність вулкана в американському парку дуже велика. Чи зможе вона призвести до виверження і які будуть його масштаби – питання залишаються актуальними досі. Крім того, вчені виявили, що розміри магматичного міхура збільшуються в розмірах. Можливо нове виверження супер-вулкана? Так, однозначно! Проте точну дату ніхто назвати не може. Фахівці пророкують, що виверження обов’язково відбудеться до 2075 року.

Якщо Йеллоустоунський вулкан вибухне, це потягне за собою низку інших вивержень, землетрусів і цунамі. Світу загрожуватиме кінець світу: перегріте поєднання попелу, каменів, пилу, газів, що рухатиметься зі швидкістю сто кілометрів на годину. Далі величезний стовп викидів пошириться по всій атмосфері і значно посилить парниковий ефект. Ця суміш зруйнує озоновий шар не тільки над США. Радіоактивне зараження буде спостерігатися по всій планеті. Вибухова хвиля докотиться до Камчатки. Відомо, що на її території зосереджено найбільшу кількість вулканів, які будуть готові «прокинутися».

Далі – більше. Голод в країнах з великим населенням, масові заворушення, радіація, вихід з ладу ядерних електростанцій. Однак за деякими підрахунками вчених, одна людина з тисячі все-таки зможе вижити. Тому, надія є!

Тема про кінець світу стала найбільш популярною за останні декілька років. Її обговорюють у ЗМІ, знімають фільми-катастрофи, на телебаченні повідомляють про нові дати, передбачених сучасними пророками. Чи варто боятися людству кінця світу, або ще можна все змінити? Час покаже.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button