Здоров'я

5 дивовижних переваг спаржі для здоров’я

Спаржа багата вітамінами і мінералами. Не упускайте з виду цей суперпродукт — він пропонує безліч переваг для здоров’я, включаючи зниження ваги і підтримка артеріального тиску на оптимальному рівні.

Image by Ulrike Leone from Pixabay

Багата антиоксидантами

Спаржа, особливо пурпурна, багата антоціанами, які надають фруктам і овочам синій, червоний і фіолетовий відтінки. Антоціани мають антиоксидантну дію, які можуть допомогти вашому організму боротися з пошкодженням вільними радикалами.

Багата на вітамін К

Як і зелені листові овочі, спаржа сповнена вітаміну К, поживної речовини, яка має вирішальне значення для згортання крові, що допомагає зупинити кровотечу після порізу і здоров’я кісток. Вам також необхідний вітамін К, оскільки він допомагає організму засвоювати кальцій.

Багата фолієвою кислотою

Чотири стручки спаржі містять 22% рекомендованої денної норми фолієвої кислоти. Це поживна речовина необхідна жінкам, які планують вагітність, оскільки вона допомагає боротися з дефектами нервової трубки.

Сприяє схудненню

Спаржа — нежирний, низькокалорійний овоч. Чашка містить всього 32 калорії. Вона багата розчинною і нерозчинною клітковиною, що робить її ідеальним суперпродуктом, якщо ви хочете скинути пару кілограм. Оскільки ваше тіло перетравлює клітковину повільно, вживання спаржі допомагає вам довше відчувати себе ситим.

Може зберегти здоров’я сечовивідних шляхів

Спаржа є натуральним сечогінним засобом — вона багата амінокислотою аспарагін. Ось чому вживання великої кількості овочів може допомогти вивести з організму зайву рідину і сіль, запобігаючи інфекції сечовивідних шляхів (ІМП).

Кнопка «Наверх»