Фото

5 найнедоступніших місць у світі (фото)

Пропонуємо ознайомитися з максимально захищеними об’єктами в світі, які можна побачити лише на фотографії, так як потрапити туди нам з вами неможливо.

1. Останнє зерносховище

Ця споруда була відкрита на далекому норвезькому острові в 2008 році. Відкрита і відразу закрита, щоб зберегти для майбутніх поколінь насіння сучасних рослин на випадок глобальних катаклізмів — воєн, падіння метеоритів, зміни температури і т. д. В цьому зерновому банку зберігається близько 100.000.000 насіння всіх поширених культурних рослин з території майже всіх сільськогосподарських організацій світу.

Усередині сховища насіння зберігаються в особливих запаяних контейнерах при температурі -18 градусів за Цельсієм, що знаходяться у вічній мерзлоті, а крім цього, повітря додатково охолоджується десятикіловатним компресором. Якщо навіть у всьому світі пропаде електрика, а власне автономне джерело електроенергії вийде з ладу, то насіння зможуть зберігатися в мерзлоті ще кілька сотень років.

Глибина сховища понад 130 метрів, і воно може витримати не тільки глобальне потепління, але і землетруси силою більше 6 балів і навіть пряме попадання ядерної бомби.

2. Секретна церква мормонів

Розташована ця церковця в гранітній скелі, і адепти церкви називають її між собою просто — Vault, або Склеп. Це група приміщень, видовбаних у цілісному масиві скелі, з системою контролю температури і вологості для кращого збереження матеріалів. Безліч датчиків вогню, диму, вологості і руху, разом з багатотонними вхідними дверима і охоронцями практично виключають можливість проникнення і псування експонатів. А серед них, за чутками, безліч книг, документів та інших цінностей.

3. Форт Нокс

За фільмами цей заклад відомий як Форт Нокс, а офіційно він називається United States Bullion Repository (Сховище злитків США) і розташований біля військової бази Форт Нокс. Сама будівля являє собою зразок надійності і неприступності, з гранітними стінами і 22-тонними вхідними дверима. Сховище відкривається складною комбінацією, різні частини якої знають різні працівники, що не дає можливості одній людині потрапити всередину. Територія сховища також захищена сигналізацією, встановлена система відеоспостереження, несуть чергування численні озброєні охоронці, спеціальні підрозділи поліції і снайпери на вертольотах.

4. Area 51

В межах цієї території, як стверджують обізнані, знаходяться дослідницькі лабораторії, що мають справу з позаземними технологіями, а також військова база. Вся територія Area 51 закрита, над нею літакам та іншим літальним апаратам заборонено пролітати, порушників можуть запросто пристрелити. Численні підрозділи охорони знаходяться в замаскованих джипах, озброєні гвинтівками M-16, в ґрунт вбудовані датчики руху і вібрації, територія патрулюється вертольотами… Отже, все дуже серйозно.

5. Бункер Саддама Хуссейна

Цей бункер настільки непохитний, що американська армія не змогла його зруйнувати. Двотонні авіабомби, призначені для ліквідації підземних укріплень, тільки «подряпали» його, повністю зруйнувавши наземну частину і не заподіявши шкоди власне підземним укріпленням. Підраховано, що бункер витримає навіть вибух ядерної бомби в парі сотень метрів! Цікаво, що розробив цю підземну будову онук жінки, яка брала участь у будівництві аналогічного бункера для Адольфа Гітлера.

Він обладнаний власною електростанцією, системою водопостачання та очищення повітря, великим запасом засушеної і замороженої їжі, що дозволяє сотні мешканцям знаходитися під землею більше року. Вся конструкція встановлена на глибинах від 30 до декількох сотень метрів нижче поверхні землі на спеціальних вольфрамових стрижнях і гігантських пружинах для гасіння вібрації від вибухів і землетрусів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button