Людина

5 способів обдурити свій організм

Людина частенько не ладить сама зі собою. Ми хочемо спати, а мозок говорить нам не спати, нам потрібно працювати, але думки витають у хмарах. Пропонуємо п’ять простих способів, як обдурити свій організм і домогтися свого.

organizm-liudyny

1. Лікуватися ефектом плацебо

Якщо людина постійно хворіє, гірше того, постійно думає, що вона хвора, їй варто прописати «плацебо». У медицині плацебо – це фальшиві ліки, «таблетка-пустушка», яка лікує тільки упевненістю пацієнтів у тому, що вони приймають найдієвіші ліки в світі. Термін «ефект плацебо» ввів у науковий обіг американський лікар Генрі Бічер в 1955 році, який з’ясував, що приблизно третина пацієнтів одужують від таблеток-«пустушок». Яскраві і великі таблетки діють краще, ніж сіренькі і маленькі, а препарати відомих фірм дають більший ефект, ніж ті ж ліки скромних виробників.

Читайте також: Вчені довели, что бути донором корисно для організму

Основою плацебо-ефекту є навіювання, що препарат має певною дією, і очікуваний ефект з’являється тому, що мозок починає стимулювати вироблення ендорфінів, які частково замінюють дію препарату. Також включається «мобілізаційний ефект» – підвищення імунітету, мобілізація захисних сил організму. У сучасній медицині лікарі часто вдаються до ефекту плацебо, прописуючи красиві з гучними назвами, але непотрібні таблетки. Головне, щоб пацієнт не знав, що він приймає прості вітаміни.

2. Засинати, не засинаючи

Як заснути, якщо ваш організм ще сповнений сил, а мозок готовий «перевартити гори»? Відповідь проста, потрібно просто обдурити себе. Замість того щоб рахувати овечок, спробуйте не заснути. Психолог Джулія Хірст радить: «Намагайтеся тримати очі широко відкритими і постійно повторювати себе:«я не хочу спати». Як не дивно, реакція вашого мозку буде протилежною. За словами вченого, він «збунтується» і почне готуватися до сну. У психології, це явище називається «парадоксом сну».

Якщо це не спрацює, спробуйте сповільнити своє дихання. Як відомо, у сні ми дихаємо набагато повільніше і рівномірніше, ніж при нормальному стані. Уявіть собі морську хвилю десь на березі теплого тропічного пляжу, і підлаштуйте дихання під її ритм. Як стверджують, сомнологи – допомагає.

3. Спалювати калорії холодком

Якщо ваш мозок змовився зі шлунком, і ніяк не дозволяє вам відмовитися від зайвого бутерброда за кілька годин до сну, то є ще один спосіб постійно тримати себе у формі. Німецькі вчені в 2003 році прийшли до висновку, що для спалювання зайвих калорій може допомогти проста холодна вода. Справа в тому, що наш організм змушений витрачати багато енергії, щоб вирівняти температуру одержуваної рідини з температурою нашого тіла. Дослідження показало, що обмін речовин прискорюється на 30% після двох випитих стаканів холодної води і залишається на тому ж рівні протягом години. Головне тут не переборщити.

4. Зробити свій день довшим

Після двадцяти років час летить непомітно, озираючись на минулий тиждень із висоти вихідних, мимоволі замислюєшся, на що пішли всі дні. На щастя, цю проблему можна вирішити. Щоб «продовжити» свій день, потрібно просто зробити його більш насиченим. Чому, наприклад, шкільні роки здаються цілою вічністю – кожен день учні сприймають величезну кількість інформації, роблять нові відкриття. Тому, щоб зупинити плинність, постійно «годуйте» свій мозок новою інформацією – придумайте собі хобі, знайомтеся з новими людьми, постійно удосконалюйтеся, подорожуйте. Коли це увійде в звичку, ви станете більше встигати і менше стомлюватися.

Читайте також: Цікаві факти про жіночий організм

5. Не відкладати справи на потім

Наш мозок дуже ледачий, і він терпіти не може робити все та одразу, так як це створює певний дискомфорт організму – зайві енергетичні витрати, стрес і так далі. Тому, щоб не відкладати на завтра те, що можна і потрібно зробити сьогодні, доводиться вдаватися до деяких хитрощів. Психологи радять «вибратися із зони комфорту» – помістити себе в незвичну обстановку, наприклад, змінити освітлення в кімнаті або включити незнайому музику. Іншим стимулом служить оцінка далеких перспектив – щоб зацікавитися в задачі, найчастіше потрібно представляти результат її вирішення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments