Здоров'я

Експерти розкрили 7 причин здуття живота

Вчені склали список з 7 причин, які викликають здуття живота. Серед них виділяють синдром роздратованого кишківника, метеоризм, стрес, рак яєчників, коливання гормонів і целіакія.

До синдрому роздратованого кишківника схильна кожна п’ятий доросла людина. Для целіакії притаманна непереносність організмом глютену, який міститься в злакових. Два цих захворювання об’єднують схожі симптоми: нудота, втома і больові відчуття в голові, відхилення у фізичному розвитку, алергія, погіршення пам’яті і сну. Використання в раціоні харчування продуктів, що утворюють газ при засвоєнні, який викликає метеоризм. Його своєрідними збудниками є броколі, бобові і крохмалиста їжа.

Серед запальних захворювань кишківника виділяють хворобу Крона та виразковий коліт. Їх симптоми: дисфункція кишківника, больові відчуття в животі і розлад шлунку (часто з кров’ю або слизом). Тяжке відчуття в животі протягом тривалого часу є симптомом раку яєчників. При вагітності і менструальному циклі відбувається підвищення рівня гормону прогестерону, і в результаті знижується рухова активність кишківника. Внаслідок стресу трапляється підвищення тривожності і неспокою, що викликає фізіологічні зміни у організмі, при цьому знижується рівень необхідних бактерій в кишківнику. У результаті відбувається здуття живота.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button