Технології

5 вже реально існуючих неймовірних технологій з медицини майбутнього

Вже існуючі технології з медицини майбутнього

Сучасні технології дозволяють медикам регулярно здійснювати серйозні прориви у своїй діяльності. Сьогодні ми зібрали інформацію про 5 найбільш приголомшливі інноваційні технології, які вже через кілька років перевернуть медицину з ніг на голову, дозволять лікувати ті хвороби, які нині вважаються невиліковними.

Ocumetics Bionic Lens – розумна лінза, яка назавжди поверне зір

Контактні лінзи, які можуть виправляти дефекти людського зору, існують вже багато десятиліть. Більше сотні мільйонів людей у світі активно їх використовують замість окулярів.

[ads2] А компанія Ocumetics Technology обіцяє, що вже через кілька років вона почне масове виробництво перших у світі «розумних» контактних лінз. Ocumetics Bionic Lens – це інноваційний імплантат, який вживлюється в око людини замість кришталика. Сама процедура займає максимум десять хвилин і навіть не вимагає наркозу.

Ocumetics Bionic Lens – розумна лінза, яка назавжди поверне зір

Лінза Ocumetics Bionic Lens навіки позбавляє людину від проблем із зором. Вона виправляє короткозорість і далекозорість, катаракту, астигматизм і навіть втрату зору з віком. Більш того, як заявляють в Ocumetics Technology, навіть здорова людина з цією лінзою починає бачити в три рази краще, ніж без неї.

Ocumetics Bionic Lens – розумна лінза, яка назавжди поверне зір

Роботи над Ocumetics Bionic Lens ведуться вже більше восьми років. Зараз компанія Ocumetics Technology створила перші прототипи своїх «розумних» контактних лінз, а масове їх застосування очікується до 2020 року.

Нейропротези з управлінням силою думки

Вчені з Лабораторії прикладної фізики Джона Хопкінса в Нью-Йорку створили неймовірний протез людської руки, управляти яким можна однією лише силою думки.

Нейропротези з управлінням силою думки

Такий протез на даний момент не має аналогів у світі. Він дозволяє людині, яка втратила в силу тих чи інших причин кінцівку, придбати нову частину свого тіла, що діє за тим же принципом, що і попередня.

Система управління цим нейропротезом повністю копіює нервову систему людини. Пристрій зчитує електронні імпульси мозку власника і поступає так, як він задумав. Команди розпізнаються миттєво, людина в лічені хвилини починає на інтуїтивному рівні управляти своїм протезом, як раніше керувала реальною рукою.

Нейропротези з управлінням силою думки

При цьому система контролю дозволяє управляти навіть окремо кожним штучним пальцем на цьому протезі.

Провідні ортопеди світу вже розхвалюють дітище Лабораторії прикладної фізики Джона Хопкінса. Очікується, що в масове виробництво ці нейропротези надійдуть протягом двох-трьох років.

Розумна таблетка для ранньої діагностики захворювань

Технології не дозволяють і ніколи не дозволять створити єдині ліки абсолютно для всіх хвороб. Але в напівсекретній лабораторії Google X йде розробка універсальної «розумної» таблетки, яка дасть можливість багаторазово підвищити відсоток одужань людей з важкими захворюваннями.

Розумна таблетка для ранньої діагностики захворювань від Google X

«Розумна» таблетка від Google X – це складний мініатюрний пристрій, який повинен знаходитися в організмі людини постійно протягом декількох років або навіть десятиліть. Він здатний збирати інформацію про фізіологічні процеси в тілі, щоб потім дати знати носію навіть про найбільш найдрібніші зміни.

Така інформація дозволить діагностувати важкі хвороби типу раку, інфаркту або інсульту на ранніх стадіях. Це дозволить істотно підвищити відсоток виживання людей з даними захворюваннями, адже чим раніше вони виявлені, тим вище шанс людину на повне одужання.

Розумна таблетка для ранньої діагностики захворювань від Google X

Про цю «розумну» таблетку від Google X відомо не так багато. В даній лабораторії поки не розкривають подробиці проекту, а також дату початку промислового випуску таких девайсів. Але фахівці з Google стверджують, що в технологічному плані цей пристрій може бути створено вже зараз.

Нанороботи для доставки ліків в організм людини

У науковому середовищі вже кілька десятиліть мріють про те, що одного разу в медичній практиці з’являться нанороботи. Запускаючи їх у тіло людини, медики зможуть з неймовірною точністю і високою ефективністю здійснювати безліч маніпуляцій, наприклад, діагностувати хвороби, знищувати ракові клітини або доставляти ліки в потрібний орган, минаючи інші.

І зараз ці сміливі наукові мрії почали отримувати тверду технологічну і практичну основу. Наприклад, кілька місяців тому співробітники Каліфорнійського університету в Сан-Дієго першими в світі реально використовували нанороботів для доставки лікарських засобів в конкретний орган.

Нанороботи для доставки ліків в організм людини

В якості піддослідного організму ці вчені взяли мишей. Вони використовували мільйони нанороботів на основі молекул цинку. Ці 20-нанометрові крихітки почали рухатися, випускаючи мікроскопічні бульбашки, по організму в бік кишечника, несучи туди певні ліки.

Як тільки нанороботи досягли потрібної мети, вони вибирзнули лікарський засіб в стінки кишечника. Швидкість доставки при цьому склала близько 12 годин. Як показав потім розтин, цинкові молекули не принесли ніякої шкоди організму миші.

Цей досвід американських вчених показав, що нанороботи, дійсно, можуть існувати і ефективно функціонувати. Однак до випробування їх на людях і початку активного застосування в медицині пройде ще чимало років.

Множинна пересадка органів

Пересадка навіть одного органу є серйозним стресом для організму хворої людини, який він далеко не завжди може перенести. Однак з кожним кроком відсоток вдалих операцій в цьому напрямку збільшується. Більш того, все частіше трапляються випадки, коли хірурги пересаджують одночасно кілька органів.

Приміром, в Бостоні нещодавно пройшла неймовірна операція, під час якої хірурги пересадили хворій дівчинці з саркомою відразу 6 (шість!) органів: шлунок, печінку, селезінку, кишечник, частину стравоходу й підшлункову залозу. Іншого виходу у лікарів не було – хвороба сильно пошкодила кожну з цих частин тіла, і окремо їх міняти було безглуздо.

Однак цей медичний ризик закінчився успіхом. Дівчинка добре перенесла операцію і швидко пішла на поправку. Тепер науковий світ чекає появи докладного опису операції в медичних журналах, щоб переймати досвід бостонських трансплантологів по всьому світу.

Множинна пересадка органів дев’ятирічної дівчинки
Сучасна медицина швидко перетворюється в медицину майбутнього, якою ми собі її уявляли всього пару десятиліть тому. Технології рухають її вперед, і, можливо, вже через сто років науці не буде відома ні одна невиліковна хвороба.

Натхнення: www.novate.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button