Головна / Здоров'я / Виявлений зв’язок між ураганами і серцевими нападами

Виявлений зв’язок між ураганами і серцевими нападами

«Атака» урагану Катріна на Новий Орлеан фактично потроїла кількість серцевих нападів і інфарктів серед жителів міста, і помітно збільшила частоту інших проблем зі здоров’ям серця і судин, заявили медики на щорічній зустрічі Американської асоціації кардіологів в Новому Орлеані.

151ed2ca7a004a9c6f58d8fcbd3cfe1c
«Після того, як ураган Катріна зруйнував наше місто, співробітники багатьох кардіологічних відділень скаржилися на те, що жителі Нового Орлеана буквально затопили їх скаргами. Нас викликали на будинок з підозрою на серцевий напад набагато частіше, ніж у дні до буревію. І тому я запропонував колегам перевірити, чи є це почастішання збігом, чи воно дійсно було пов’язано з Катріною», — заявив Ананд Ірімпен (Anand Irimpen) з Туланського університету (США).

Ірімпен і його колеги з’ясували, що зв’язок між почастішанням серцевих нападів та інших проблем з серцем і ураганом Катріна дійсно існує, вивчивши дані, зібрані медичними статистичними службами Нового Орлеана за два роки до катастрофи, під час неї і через 10 років після неї.

Зокрема, руйнування міста ураганом було пов’язано статистично з потроєнням серцевих нападів, зростанням кількості пацієнтів з коронарною хворобою серця на 48%, людей з високим тиском на 81% і ряду інших проблем зі здоров’ям. Всі ці ефекти, за словами вчених, зберігаються і сьогодні.

Як вони могли виникнути? Ірімпен підкреслює, що прямий причинно-наслідковий зв’язок між ураганом та почастішанням хвороб вони поки не знайшли, однак всі ці проблеми можуть бути породжені тим, що Катріна позбавила багатьох людей роботи і зруйнувала інфраструктуру Нового Орлеана і Луїзіани в цілому.
Це могло примусити багатьох людей кинути здоровий спосіб життя і придбати шкідливі звички, такі як переїдання і куріння. На це вказує статистика, яка говорить про те, що кількість курців і діабетиків помітно зросла у місті в останні роки. Відповідно, відмова від нездорової їжі і тютюну та пропаганда здорового способу життя можуть допомогти жителям міста і влади штату позбутися від цих «наслідків» Катріни.

 
comments powered by HyperComments