Здоров'я

Біологи з’ясували, чому люди місяцями страждають від наслідків COVID-19

Вчені з Рочестерського університету знайшли причину виникнення незвичайних патологій після COVID-19.

Раніше лікарі помітили, що навіть після одужання від COVID-19 у пацієнтів можуть зберігатися довгострокові симптоми, наприклад, аномальне згортання крові, серцева недостатність, пошкодження нирок, мозковий туман і проблеми з ШКТ.

Автори нової роботи припустили, що справа може бути в порушених білкових зв’язках. SARS-CoV2 проникає в клітини людини за допомогою рецептор ACE2 – це ангіотензинперетворюючий фермент 2. Далі автори визначили білкових партнерів рецептора ACE2.

“Ми припускаємо, що ACE2 має білкові взаємодії, які порушуються під час інфекції SARS-CoV-2, що сприяє спектру патологій COVID-19.” – Джон Уеррен, професор з Рочестерського університету.

Дослідники з’ясували, що між ACE2 і ключовими білками, що беруть участь в шляху коагуляції, існує зв’язок. Через неї, вважають автори, у пацієнтів може порушуватися згортання крові — це одна з ознак важкої форми COVID-19.

“Ці взаємодії білків-кандидатів повинні бути ще підтверджені. Але якщо вони підтвердяться, наші результати допоможуть розробити більш ефективні методи лікування COVID – 19 і хронічних ускладнень після нього” – стверджує Джон Уеррен, професор з Рочестерського університету.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button