Всесвіт

Детектор темної матерії випадково знайшов сліди темної енергії

Вчені з Кембриджського університету проаналізували активність детектора темної матерії XENON1T і заявили, що він зміг виявити замість цього темну енергію.

У 2020 році фізики повідомили, що експериментальний детектор темної матерії XENON1T вловив дивний сигнал. Автори нової роботи заявили, що він замість темної матерії зміг зафіксувати темну енергію.

Темна енергія – в космології гіпотетична форма енергії, що має негативний тиск і рівномірно заповнює весь простір Всесвіту.

Також є темна матерія, яка не взаємодіє зі світлом і майже єдиний її прояв — гравітаційний вплив на зірки, галактики й скупчення галактик. Але може трапитися так, що частка темної матерії зіткнеться з часткою звичайної матерії. Так її можна виявити за допомогою відповідного обладнання.

XENON1T-це одна з версій такого спеціального обладнання. Це великий резервуар, заповнений рідким ксеноном, який зберігається глибоко під землею. Ідея полягала в тому, що якщо частинка темної матерії пронесеться через резервуар, то вона збудить атоми ксенону. Після цього відбудеться спалах світла і вільних електронів, яку може виявити набір датчиків.

Детектор зафіксував відразу 52 незвичайних події. Вчені зійшлися на думці, що цю активність викликала гіпотетична елементарна частинка — сонячний Аксіон.

Автори нової роботи спростували цю теорію і заявили, що для отримання такого сигналу потрібно було б занадто багато Сонячних аксіонів. Замість цього вони припускають, що детектор знайшов темну енергію. Виходить, що за допомогою детектора хотіли знайти темну матерію, а зафіксували темну енергію.

Автори відзначають, що ця інформацію не до кінця підтверджена, тому вони продовжують вивчати подібні події.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button