Здоров'я

Вчені назвали терміни повторного зараження коронавірусами для вже перехворілих

Американські дослідники оцінили ймовірність повторного зараження коронавірусами SARS-CoV, HCoV-229e, HCoV-OC43, HCoV-NL63 й особливо SARS – CoV-2.

З початку пандемії Covid – 19 від коронавірусу загинули майже п’ять мільйонів осіб, 243 мільйони заразилися. Підходи до боротьби з інфекцією залежать від стійкості імунітету у видужалих і щеплених, проте прогнозувати рівні антитіл залишається складним завданням. Хоча частка повторних випадків не настільки велика, а ті, хто пройшли вакцинацію в основному переносять хворобу в легкій формі, не варто думати, що для людей з імунітетом небезпека минула.

Наприклад, як пише The Guardian, серед 20 262 британців, які мали позитивний результат на Covid-19 з липня 2020-го по вересень 2021 року, зустрічалися 296 повторних випадків через приблизно 120 днів або більше після першої хвороби. З наближенням зими вторинні інфекції, особливо через домінування дельта-штаму, збільшать навантаження на сферу громадської охорони здоров’я.

Раніше вчені оцінили падіння титрів антитіл для близьких родичів SARS-CoV-2-SARS-CoV, MERS-CoV, а також сезонних ендемічних коронавірусів людини OC43, 229e і NL63. Малоймовірно, що зоонозний збудник Covid-19 відрізняється особливою взаємодією з імунною системою в порівнянні зі схожими патогенами. Значить, ослаблення гуморального імунітету, зниження рівнів антитіл і ймовірність повторного інфікування SARS-CoV-2 можна вивчити з урахуванням досліджень по інших коронавірусів і за допомогою філогенетичного аналізу. Цим і зайнялися вчені з Єльської школи громадської охорони здоров’я (штат Коннектикут, Нью-Хейвен, США) і університету Темпл у Філадельфії, робота яких представлена в журналі The Lancet Microbe.

Вони провели пошук в PubMed і Google Scholar на предмет статей, опублікованих з моменту створення бази даних до 30 червня 2021-го і містять інформацію про рівні антитіл у людей, які перенесли SARS-CoV-2, SARS-CoV, MERS-CoV, HCoV OC43, HCoV-HKU1, HCoV-NL63 і HCoV-229e, а також про термін повторного зараження. «Ми знайшли одне або кілька досліджень щодо кожного з цих вірусів, що надають інформацію про падіння титрів антитіл IgG до S-білка, нуклеокапсидного білка або лізату цільного вірусу після зараження. Потім ми виконали пошук в PubMed і Google Scholar, використовуючи терміни «філогенія», «філогенетика», «еволюція» і «філогеноміка» в поєднанні з термінами з нашого попереднього пошуку статей, в яких була присутня інформація про філогенетичну спорідненість», — пишуть вчені.

Таким чином, в дослідженні використовували кілька наборів даних про стійкість імунітету до шести коронавірусів від 128 днів до 28 років після зараження. Це дозволило виявити типові профілі падіння титрів антитіл і ризик повторного захворювання.

Результати показали, що в ендемічних умовах — тобто постійної наявності в певній місцевості захворюваності людей тією чи іншою інфекцією — вторинне інфікування SARS-CoV-2 може відбутися протягом від трьох до 63 місяців з моменту пікових значень антитіл, в середньому — через 16 місяців. Як виявилося, цей термін майже у два рази коротший, ніж для інших коронавірусів людини: від чотирьох місяців до шести років для SARS-CoV, від 15 місяців до 10 років для HCoV-OC43, від 31 місяця до 12 років для HCoV-NL63 і від 16 місяців до 12 років для HCoV-229e (однозначних висновків по MERS-CoV не отримали).

На думку вчених, хоча їх дослідження мало обмеження, воно все одно попереджає, що повторні випадки будуть ставати все поширенішими в міру того, як пандемічне захворювання стає ендемічним. Тому владі слід враховувати терміни ослаблення імунітету при прийнятті різних обмежувальних заходів.

“Наша оцінка рішуче заперечує проти тверджень про те, що епідемію вдасться перемогти через колективний імунітет або що зниження довгострокових ризиків захворюваності та смертності можна досягти без щеплень. Опора на колективний імунітет без повсюдної вакцинації ставить під загрозу мільйони життів і тягне за собою високі показники повторного зараження і смертності. Для районів з низьким рівнем вакцинації наш аналіз підтверджує необхідність постійних заходів, таких як соціальне дистанціювання, належна вентиляція в приміщеннях і носіння масок, щоб уникнути повторного зараження», — підсумували автори роботи.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button