Земля

65 тисяч домогосподарств в Данії отримають електрику за рахунок спалювання відходів

Навряд чи комусь прийде в голову назвати гарними звичайні сміттєспалювальні печі, але енергетична башта (Energy Tower) в датському Роськільде – зовсім інша справа. Потужна сучасна електростанція, побудована, щоб генерувати енергію і тепло і знищувати при цьому сміття, являє собою унікальний зразок архітектури в стилі хай-тек.

foto_cikavosti_19.09.2014-013-08_resized

 

 

Конструктори енергетичної вежі черпали натхнення в архітектурі місцевого собору в Роськільде з 97-метровим шпилем.

Читайте також: Цивілізація сміття

Стіни вежі складаються з двох шарів. Внутрішній шар забезпечує необхідну ізоляцію для спалювання відходів, а зовнішня обшивка з алюмінію створює естетичний ефект цього оригінальної будови. При цьому зовнішня оболонка будівлі перфорована, а між шарами знаходиться спеціальне освітлення для того, щоб створити враження, що будівля горить в темряві.

foto_cikavosti_19.09.2014-013-08-01_resized

“Вночі підсвічування перфорованого фасаду перетворює завод в м’яко освітлений маяк – символ Energy Tower, що виробляє енергію. Кілька разів на годину іскра світла поступово переростає в полум’я, від якого” загоряється “вся будівлю. Коли ж вогонь перестає горіти, будівля знову занурюється в напівтемряву тліючих вуглинок “, – пояснює дизайнер Ерік ван Егераат.

Читайте також: Платформи Cleanup очистять світовий океан від пластикового сміття

Завод, як кажуть, буде ефективно використовувати до 95 відсотків енергії при спалюванні відходів, що дуже непоганий результат в порівнянні з 70 відсотками попередника енергетичної вежі. Важливо, що вежа виробляє тепло та електроенергію. На заводі в Роськільде спалюються відходи від дев’яти довколишніх муніципалітетів та інших місць по сусідству. За словами його творців, цього буде достатньо для виробництва електроенергії, якої вистачить для освітлення 65 тисяч і опалення 40 тисяч будинків.

foto_cikavosti_19.09.2014-013-08-02_resized


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button