Здоров'я

Шкідливі викиди змінюють людський мозок

Шкідливі викиди здатні викликати в мозку людини такі ж серйозні зміни, які спостерігаються при аутизмі і навіть шизофренії. До такого невтішного висновку прийшли вчені з University of Rochester в США.

Як встановили американські дослідники, забруднення повітря дуже небезпечне для мозку людини. При цьому мозок чоловіка із-за шкідливих викидів страждає сильніше, ніж жіночий мозок. Зокрема, брудне повітря викликає проблеми з пам’яттю і навчанням, що було помітно у дослідженнях на лабораторних мишах. Між тим, незважаючи на зусилля урядів багатьох країн світу, найбільші міста планети стають все більш брудними з точки зору екології.

foto_cikavosti_09.06.2014-11_500

З одного боку в автомобілях змінюється система вихлопу, щоб знизити кількість шкідливих речовин, що виділяються в атмосферу. З іншого боку, кількість машин зростає майже в геометричній прогресії. Спостереження за мишами показали, що шкідливі викиди погано впливають на мозок, причому самці страждають більше від самок. Миші демонстрували погані результати в тестах за короткострокову пам’ять, здатність навчатися та імпульсивність у порівнянні з тими гризунами, які не піддавалися впливу шкідливих викидів.

Читайте також: Зміна клімату: чи варто плекати надію?

“Із-за шкідливих викидів судинні сплетення шлуночків головного мозку виявилися збільшеними у мишей в два-три рази, – каже професор Дебора Кору-Шлехта, автор дослідження. – Придивившись до шлуночків уважно, ми виявили, що зазвичай навколишня біла речовина в цей раз нормально не сформувалася. Судячи з усього, запалення пошкодили мозкові клітини і не дали цій області мозку розвинутися. Наше дослідження доводить, що шкідливі викиди можуть бути однією з причин аутизму, так само як і розладів розвитку нервової системи”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button