Здоров'я

Що станеться, якщо ви відмовитеся від кофеїну

Кофеїн — палиця з двома кінцями. З одного боку, у ньому є певна користь — поліпшення пам’яті і, звичайно ж, підвищення бадьорості, але з іншого боку, люди, які відмовилися від нього, відзначають різкі зміни в житті. Перш ніж попрощатися зі своєю кавоваркою, дізнайтеся, які побічні ефекти чекають вас при відмові від кофеїну.

Вам буде погано (але недовго)

Якщо ви завзятий любитель кави, то прекрасно знаєте, що кілька годин без кофеїнової дози можуть викликати у вас ломку — і нічого приємного в ній немає. Симптоми включають втому, головні болі і різкі перепади настрою. Якщо ви зважилися порвати з кофеїном, заздалегідь повідомте про це друзям і рідним, щоб вони з розумінням поставилися до вашого важкого стану.

Хоча всі люди різні, якщо ви звикли споживати від 400 до 500 мл кофеїну в день (3-4 філіжанки кави), то відчуєте симптоми відмови від нього у всій красі. «Кофеїнова ломка», як правило, триває 7-10 днів, але її можна полегшити, якщо скорочувати обсяг кофеїну поступово, а не кидати його раптово. Кожні 2-3 дні трохи зменшуйте свою звичну порцію кофеїну. Випивайте лише півчашки або змішуйте звичайну каву з ковою без кофеїну.

Ви скинете вагу

Ви напевно знаєте, що газовані напої з кофеїном і кавово-кондитерські напої — годинна бомба надмірної ваги, яка тікає з кожним ковтком. Але навіть невинна ложка цукру та «крапелька» вершків до кави можуть піднести вам сюрприз у 200 калорій. Відніміть парочку таких філіжанок кави зі свого денного раціону, і ви побачите істотну економію в калоріях.

…Чи наберете його

Кофеїн, крім усього іншого, є ще і тимчасовим гнобителем апетиту. При відмові від нього ви відчуєте «натуральний» голод куди гостріше. Крім того, за даними Mayo Clinic, кофеїн здатний прискорювати метаболізм. Цей ефект не значний, але якщо ви звикли пити чорну каву, то спалювання калорій у вас йде пришвидшенно, а значить, вам буде простіше скидати вагу. Без нього ви цілком можете побачити «приріст» на терезах якийсь час.

Ви будете краще спати і станете бадьоріше

Дозаправка кофеїном навіть за 6 годин до сну може серйозно погіршить ваші шанси на спокійну ніч. В результаті ви прокинетеся з відчуттям розбитості і потребою в новій порції кофеїну. Виходить порочне коло. Саме тому люди, які відмовилися від кофеїну, сплять більш глибоким сном порівняно з тими, хто бавиться кавою хоча б трохи. Так, на початку ви будете почувати себе втомленим, поки організм буде звикати до життя без кофеїну. Але з часом ви знайдете джерело бадьорості, не гірше чашки еспрессо.

Читайте також: 

Ви станете спокійніше

Кофеїн є стимулятором, тобто тим, що натискає на педаль газу вашої нервової системи. Кофеїн викликає спалах адреналіну, без потреби вводячи вас в стан підвищеної готовності «до всього». До того ж, кофеїн звужує кровоносні судини, що підвищує ваш тиск. Відмовтеся від нього, і ви станете відчувати себе спокійніше.

Ваші тренування постраждають

Згадана вище «готовність до всього», в яку вас вводить кофеїн, має і свої плюси, коли справа стосується інтенсивного бігу або надто активних тренувань. Американський коледж спортивної медицини однозначно заявив, що кофеїн покращує показники і інтенсивність під час тренувань. Такий кофеїновий допінг може зіграти вирішальну роль на марафоні або в спортзалі.

Вам буде не діставати антиоксидантів

Кава — джерело антиоксидантів №1 в раціоні американців, згідно з дослідженням Університету Скрантона. Можливо, саме тому дослідження, опубліковане в журналі Breast Cancer Research, виявило, що жінки, які випивають 5 і більше чашок кави в день, на 57% рідше мають рак грудей, ніж ті, хто п’є менше 1 філіжанки в день. А недавнє дослідження Американського журналу епідеміології опублікувало звіт, де було сказано, що 3-5 чашки кави в день зменшують ризик смерті від хвороб серця на 21%. Але ж антиоксиданти можна отримувати не тільки з кави — їх багато і в зеленому чаї. Також непогано переключити своє джерело антиоксидантів на фрукти та овочі.

Натхнення: zdorovie.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть