Здоров'я

Вчені з Австралії створили особливу речовину, яка запобігає утворенню шрамів

Вчені з Університету західної Австралії (The University of Western Australia) розробили речовину на основі декількох біологічних сполук, яка дозволить запобігти формуванню шрамів навіть при дуже глибоких ранах і порізах.

52426c804cffedefb5d81e0858fd6a90
В основу розробки лягли дослідження механізмів роботи з вивчення інгібіторів лізілоксидази, а також її ферментів. Ні для кого не секрет, що при незначних травмах — подряпинах, саднах і неглибоких порізах — структура шкіри регенерується практично повністю. Відбувається це тому, що при даних видах травм не пошкоджуються глибокі шари епідермісу, для відновлення яких недостатньо звичайних механізмів загоєння.

Глибокі ж шари багаті колагеновими волокнами, для «зшивання» яких і необхідна лізілоксидаза і її ферменти. Ці речовини прискорюють процес загоєння рани, в ході якого за досить короткий проміжок часу утворюється міцна, але при цьому не дуже естетична тканина з хорошими захисними властивостями. Про естетичну сторону питання в екстремальній для організму ситуації наші клітини, природно, не «замислюється».

Зате про неї замислилися вчені з Австралії: автор проекту Свамінатан Ер зі своїми колегами розробили речовину на основі інгібітора, тобто сполуки, що блокує діяльність лізілоксидази. Таким чином, при використанні інгібітора на етапі загоєння рани замість рубцевої тканини утворюється шкіра з нормальною структурою, хоч на загоєння і йде дещо більше часу.

У даний момент творці нового з’єднання співпрацюють з компанією Pharmaxis, проводячи клінічні випробування і розробку унікального препарату. Вже були успішно проведені дослідження in vitro (грубо кажучи, у пробірці) на людських фібробластах, а найближчим часом плануються і досліди на свинях і мишах. При вдалому збігу обставин на створення нового препарату, який може стати новим словом у косметології, може піти не більше 2-3 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button