Людина

9 несподіваних ознак, що ваш інтелект вище середнього

Вчені досліджували це питання протягом десятиліть. І дійшли висновку, що на розвиток інтелекту мають вплив тисячі чинників, включаючи хімічний склад грудного молока, яким ваша мати годувала вас в дитинстві.

Ось ще 9 факторів, які мають прямий вплив на роботу вашого мозку. Всі вони є також і ознаками того, що ви, швидше за все, розумніші від більшості людей навколо вас.

Conceptual image of business woman without head and daily routin

1. Ви не курите

У 2010 році ізраїльські дослідники порівняли IQ 20 тис. курців і некурців студентів. Серед 18-21-річних курців середній IQ виявився на рівні 94, у некурящих ж він був помітно вищим – 101. Ті студенти, які палили в день більше однієї пачки сигарет, володіли інтелектом нижче 90, тобто нижче середнього.

Але це ще не все. Вчені порівняли показники однояйцевих близнюків. Виявилося, що некурящі брати помітно розумніші.

2. Ви брали в дитинстві уроки музики

Дослідження показують, що музика допомагає мозку дітей розвиватися відразу в декількох напрямках. Так, IQ 4-6-річних дітей починає розвиватися швидше вже після місяця занять з будь-яким музичним інструментом.

У 2004 році вчені довели, що діти, які займалися як мінімум 9 місяців грою на фортепіано, стають у дорослому житті володарями більш високого IQ, ніж їх “немузичні однолітки”.

І ще дещо. Статистика говорить, що більше половини людей, які домагаються високого становища в суспільстві з роками, в дитинстві брали уроки музики.

3. Ви – старша дитина в родині

Старші брати і сестри, як правило, розумніші молодших, і виною у всьому – генетика. The New York Times повідомляє, що старші діти майже завжди мають невелику, але статистично значущу перевагу по частині IQ: він у них вище в середньому на три пункти.

[ads2] Статистика також свідчить, що найуспішніші діти в сім’ї – це, як правило, первістки.

4. Ви худий (худа)

Французькі дослідники спостерігали за 2200 респондентами протягом п’яти років і прийшли до висновку, що тонка талія і високий рівень інтелекту мають безпосередній зв’язок.

“Люди з індексом маси тіла менше 20 мають словниковий запас в середньому на 56% більший, ніж у тих, хто страждає ожирінням і має ІМТ вище 30”, – йдеться в дослідженні. Вчені також додають: якщо ви нічого не робите зі своєю зайвою вагою протягом як мінімум п’яти років поспіль, то це неминуче знижує ваші когнітивні здібності.

5. У вас є кішка

Власники кішок чомусь краще вправляються з тестами на визначення рівня інтелекту, ніж власники собак або ті, хто не тримає вдома ніяких домашніх тварин. Це довело дослідження, проведене в 2014 році.

Читайте також: Вірність чоловіка залежить від його інтелекту

Ведучий дослідники Деніз Ґастелло знаходить цьому тільки одне пояснення: “Котів чаші вибирають інтроверти, собак – екстраверти. Перших не треба вигулювати. І коли вони поруч, так приємно читати книгу … Інтроверти в силу особливостей своєї психіки зазвичай мають більш високий IQ”.

6. Мати годувала вас грудьми

На цю тему нещодавно проводили відразу два дослідження – у Великобританії та Новій Зеландії. І ось яку цікаву річ виявили вчені: діти, яких батьки годували грудьми, мають показник IQ в середньому на 7 балів більший, ніж ті, хто з самого початку вживав тільки штучні суміші.

Грудне молоко дозволяє мозку дитини ефективніше засвоювати жирні кислоти. Що призводить до більш швидкого його розвитку.

7. Ви брали рекреаційні наркотики

У 2012 році вчені провели аналіз стану мозку 6 тис. британців, що народилися в 1958 році. І виявили, що ті з них, хто брав рекреакційні наркотики такі як марихуана в зрілому віці, виявлялися трохи розумніші від тих, хто цього не робив.

Причому споживачів можна ранжувати наступним чином: ті, хто не вживав взагалі – “середнячки”, ті, хто пробував, але кинув – найрозумніші, а ті, хто палить з молодих років і до цих пір – трохи дурніші за інших.

8. Ви лівша

Шульги більш схильні до так званого “дивергентного мислення”. Це така особлива форма творчості та фантазії. Лівші трохи краще від правшів справляються з творчими завданнями. Вони ж, до речі, вчиняють більше злочинів.

Читайте також: Заняття сексом підвищують інтелект

Крім того, серед архітекторів і музикантів лівшів теж більше, хоча в загальній масі людей їх всього 10%.

9. Ви високий

Великий зріст – ще одна характерна ознака розумних людей. Є дослідження, які доводять цю тезу. І проявляється це вже в ранньому дитинстві: швидкорослі трирічні діти, як правило, краще справляються з когнітивними тестами, ніж їх низькорослі однолітки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button