Земля

У Долині Смерті знайшли бактерії, які перебували в еволюційному застої мільйони років

Нове дослідження, проведене Лабораторією наук про океан Бігелоу, США, показало, що група мікробів Candidatus Desulforudis audaxviator перебувала в стадії еволюційного застою протягом мільйонів років.

Image by Leo Selavo from Pixabay

Нові дослідження показали, що група бактерій, які існують завдяки хімічним реакціям, викликаних радіоактивністю, перебувала в еволюційному застої протягом мільйонів років. Відкриття може мати важливі наслідки для додатків біотехнології і наукового розуміння еволюції мікробів.

«Відкриття показує, що ми повинні бути обережні, роблячи припущення про швидкість еволюції і про те, як ми інтерпретуємо древо життя, – заявив Ерік Беккрафт, провідний автор статті – Це ускладнить встановлення надійних молекулярних графіків часу».

Бекрафт, нині доцент біології в університеті Північної Алабами, завершив дослідження в рамках своєї докторської роботи в лабораторії Бігелоу і недавно опублікував його в журналі ISME видавничої групи Nature.

Бактерія Candidatus Desulforudis audaxviator вперше виявлена в 2008 році групою вчених на чолі з Талліс Онстотт, співавтором нового дослідження. Їх знайшли в південноафриканській золотій копальні майже в двох милях від поверхні Землі. Там вони отримують необхідну їм енергію в результаті хімічних реакцій, викликаних природним радіоактивним розпадом мінералів. Вони мешкають в заповнених водою порожнинах всередині скель в повністю незалежній екосистемі, вільної від сонячного світла або будь-яких інших організмів.

Через їх унікальну біологію та ізоляцію автори нового дослідження хотіли зрозуміти, як розвивалися бактерії. Вони вивчили інші зразки навколишнього середовища глибоко під землею і виявили Candidatus Desulforudis audaxviator в Сибіру і Долині Смерті в Каліфорнії, а також в декількох шахтах в Південній Африці. Кожне середовище було хімічно різним. Це дало вченим унікальну можливість шукати відмінності, які виникли між популяціями за мільйони років їх еволюції.

У Долині Смерті знайшли бактерії, які перебували в еволюційному застої мільйони років
Устаткування для підземного відбору проб мікробів варто в Долині Смерті, Каліфорнія. Нове дослідження, проведене Лабораторією наук про океан Бігелоу, показало, що група мікробів Candidatus Desulforudis audaxviator перебувала в стадії еволюційного застою протягом мільйонів років. Надано: Дуейн Мозер, Інститут дослідження пустель.

«Ми хотіли використовувати цю інформацію, щоб зрозуміти, як вони розвивалися і які умови навколишнього середовища призводять до яких генетичним адаптаціям, – пояснює старший науковий співробітник лабораторії Бігелоу Рамунас Степанаускас і автор статті – Ми думали про бактерії, як якби вони були мешканцями ізольованих островів, як зяблики, яких Дарвін вивчав на Галапагоських островах ».

Використовуючи передові інструменти, дослідники вивчили геноми 126 бактерій, отриманих з трьох континентів. Дивно, але всі вони виявилися практично ідентичними.

Вчені не знайшли доказів того, що мікроби можуть переміщатися на великі відстані, виживати на поверхні або довго жити в присутності кисню. Отже, як тільки дослідники визначили, що немає можливості перехресного зараження зразків під час дослідження, правдоподібних пояснень стало менше.

«Краще пояснення, яке у нас є зараз, полягає в тому, що ці мікроби не сильно змінилися відтоді, як вони перемістилися під час розпаду суперконтиненту Пангея близько 175 млн млн років тому, – укладає Степанаускас – Вони здаються живими скам’янілостями тих днів. Це звучить досить шалено і суперечить сучасному розумінню еволюції бактерій ».

Багато добре вивчені бактерії, такі як кишкова паличка, еволюціонують всього за кілька років у відповідь на зміни навколишнього середовища, такі як вплив антибіотиків.

Степанаускас і його колеги припускають, що виявлена ними нерухома еволюція пов’язана з потужним захистом мікробів від мутації, яка, по суті, заблокувала їх генетичний код.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button