Здоров'я

Активоване вугілля для детокс: працює чи ні?

У минулому році в активоване вугілля закохалася косметична індустрія і познайомила нас з вугільними масками, милом і скрабами. Б’юті-компанії підносили хвалу здатності вугілля очищати шкіру до блиску. Але досі ми використовували вугілля для чистоти зовні. Тепер же з’являється новий тренд очищатися вугіллям… зсередини.

Активированный уголь для детокса: работает или нет?

З активованим вугіллям тепер можна зустрітися не тільки в відділі мультивітамінів, але і в ультра-модних кав’ярнях, барах і навіть піцеріях, де вугілля затесалося в рецептуру чаїв, коктейлів, лимонадів, донатів і піци. Та й у стрічці інстаграма ви могли помітити все більше чорних страв.

На відміну від вугілля, що залишається після барбекю, активоване вугілля піддається обробці більш високими температурами. Цей процес робить поверхню вугілля пористою, і воно вбирає в себе все, з чим стикається. І оскільки активоване вугілля не засвоюється в кишечнику, воно виносить на собі з організму ще багато іншого «сміття».

Прийом активованого вугілля — не зовсім новина. Воно давно приходить на допомогу у випадках харчових отруєнь та передозування, встигаючи «перехопити» і вивести з організму отрути і токсини, поки вони не вбралися в кишечнику.

Але прихильники здорового способу життя вибудовують теорію про те, що, якщо активоване вугілля застосовується по всьому світу для виведення отруйних речовин, то і «побутові» токсини, які ми накопичуємо з навколишнього середовища і їжі на щоденній основі, воно теж може виводити. Ось чому попит породив пропозицію, і таблетки і капсули з активованим вугіллям тепер можна зустріти на кожному кроці.

Чи потрібно вам приймати активоване вугілля?

Активоване вугілля ніколи не застосовувалося в якості профілактичного засобу, тому великих досліджень з цього питання поки не проводилося. І тому вчені навряд чи порадять вам займатися повсякденним вугільним детоксом.

Справа в тому, що активоване вугілля не засвоюється в кишечнику, а значить «назбирати» на себе воно може лише те, що зустріне в шлунку і тонкому кишечнику. Забруднюючі речовини з атмосфери впливають на серце і легені, але не на кишечник, так і хімікати, які проникають в організм з їжею довго не затримуються в кишечнику.

Більш того, саму ідею детокс вчені не приймають всерйоз — у організму і так є своя система очищення: печінка і нирки, які і без всякої допомоги непогано справляються зі своїм завданням.

Що ще важливіше: активоване вугілля не дуже розбірливе у тому, що на себе чіпляти, тому воно може захоплювати і корисні речовини, вітаміни і мінерали. Тобто чорне морозиво, привертає захоплені погляди в інстаграмі, але вживання активованого вугілля може перешкодити засвоїти кальцій, калій та вітаміни, властиві молочним продуктам. А дві капсули, запиті вранці склянкою свіжого апельсинового соку, «вкрадуть» у вас вітамін С. Тому одна-дві-десять пігулок активованого вугілля протягом якогось терміну вам не зашкодять, але якщо вживати їх на щоденній основі, то можна зіткнутися з дефіцитом вітамінів.

Повторимося, що поки наукових даних про тривале застосування активованого вугілля немає, тому про користь або шкоду говорити рано. Але якщо ви хочете спробувати тренд, проконсультуйтеся спочатку зі своїм лікарем, але знайте наперед, що цей засіб здатний викликати нудоту, блювоту і запори.

На хвилі хайпу закупилися партією активованого вугілля, але тепер передумали його вживати? Не турбуйтеся і не викидайте: його можна прилаштувати у безліч домашніх засобів по очищенню шкіри!

 

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button