Здоров'я

Постковідний синдром отримав офіційне визначення Всесвітньої організації охорони здоров’я

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала діагностичні критерії постковідного синдрому (Long COVID), наслідків нової коронавірусної інфекції. Відзначається, що синдром зазвичай триває не менше двох місяців після одужання і не може бути пояснений альтернативними діагнозами.

Як повідомляє Gizmodo, минулого тижня ВООЗ опублікувала офіційне клінічне визначення постковідного синдрому.

Постковідний синдром — термін, який був прийнятий і популяризований хворими на ранній стадії пандемії. Попри те, що проводилися ранні дослідження цього стану, у нього не було чіткого опису, яке могли б широко використовуватися медичними працівниками, пацієнтами та іншими зацікавленими сторонами.

Згідно з опублікованими діагностичними критеріями, симптоми постковідного синдрому включають (але не обмежуються ними) стомлюваність, проблеми з диханням і когнітивну дисфункцію, також відому як мозковий туман. Симптоми можуть супроводжувати важке захворювання або з’явитися пізніше. Вони також можуть коливатися за ступенем тяжкості з плином часу. Однак для постановки офіційного діагнозу симптоми повинні зберігатися не менше двох місяців і «не можуть бути пояснені альтернативним діагнозом».

ВООЗ закликає країни та дослідників у всьому світі прийняти ці критерії як глобальний стандарт.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button