Земля

Акули жили в ставку на полі для гольфу 20 років, а потім зникли: вчені розповіли, як це вийшло

У 1990-х роках група молодих акул-биків виявилася на мілині в ставку на полі для гольфу в Австралії, де процвітали протягом десятиліть. Тепер вчені намагаються зрозуміти, як вони вижили і куди зникли.

Протягом майже 20 років група бичачих акул жила в штучному ставку на австралійському полі для гольфу після того, як опинилася на мілині через відступаючі паводкові води. Потім вони зникли. Автори статті, опублікованій в журналі Marine and Fishery Sciences, розповіли історію цієї унікальної популяції.

Бичачі акули (Carcharhinus leucas) незвичайні тим, що можуть жити в прісноводному середовищі і зустрічаються в річках по всьому світу. Хоча їх перебування в прісній воді зазвичай має тимчасовий характер, бичачі акули іноді затримувалися в прісноводному середовищі на тривалий час — і, мабуть, процвітали.

Акул на поле для гольфу, ймовірно, змило вглиб суші під час повеней. Гольф-клуб Карбрук, розташований на південний схід від Брісбена, знаходиться в безпосередній близькості від річок Логан і Альберт. Літні шторми іноді призводять до дощів і паводків, через які річки виходять з берегів і затоплюють навколишній суходіл З огляду на те, що маршрут знаходиться менш ніж в 10 км від берега, він знаходиться в межах прісноводної зони, населеної бичачими акулами.

Акули виявилися в ставку, який залишився після видобутку піску, в якийсь момент між 1991 і 1996 роками. За цей період спостерігалося три повені. Коли паводкові води відступили, акули опинилися на мілині.

Вперше їх виявили в 1996 році, і хоча ставок довжиною близько 700 м і глибиною 380 м відносно невеликий, формальних підрахунків популяції так і не провели. Однак відвідувачі гольф-клубу часто бачили акул, які наближалися до берега. Їх присутність віталося керівництвом, і цей вид став талісманом закладу.

Відповідно до звітів спостережень, акули, ймовірно, були молодими особинами, коли опинилися на мілині. Але, в кінцевому підсумку, вони виросли до 3 м в довжину. Їх харчові звички не вивчали, але цілком ймовірно, що види, які також потрапили в ставок під час повеней, такі як плоскоголова сіра кефаль (Mugil cephalus), індо-тихоокеанський тарпон (Megalops cyprinoides), мангровий окунь (Lutjanus argentimaculatus) і золотоперий лящ (Acanthopagrus australis) — забезпечували акулам достатній прожиток.

В останній раз акул бачили в 2015 році. Ще одна повінь в 2013 році, можливо, дозволила деяким з них поплисти назад в прилеглі річки. Хоча автори статті вважають, що інші, особини можливо, просто померли і затонули. Один труп виявили співробітники гольф-клубу, коли акули все ще були активні в ставку.

Хоча зараз в ставку, схоже, акул немає, цей дивний епізод ілюструє пристосовність первісних хижаків і їх толерантність до прісноводного середовища.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button