Земля

Люди, які жили 120 тисяч років тому були «геніями екології»

Вчені з Вітватерсрандського університету (ПАР) і Університету Кембриджу (Велика Британія) встановили, що люди, які жили близько 120 тисяч років тому на території Південної Африки, були “екологічними геніями”, здатними розумно і ефективно використовувати навколишнє середовище.

До такого висновку дослідники прийшли, вивчивши залишки їжі з давніх осередків. Вони були виявлені в печері на річці Класіс. Вік знахідки складає близько 120 тисяч років.

Аналіз підтвердив, що в печері були виявлені свідоцтва найбільш стародавнього вживання людьми в їжу рослин, що містять крохмаль. Вчені встановили, що стародавні, але анатомічно сучасні люди пекли на вогнищах бульби і кореневища.

“Це дуже захопливе відкриття, — вважає провідний автор роботи Синтія Ларбі з відділу археології Кембриджського університету. — Ці давні осередки використовувалися для приготування їжі. Сліди крохмалю говорять про те, що коріння і бульби рослин були частиною раціону людей в період від 120 до 65 тисяч років тому”.

Досі вважалося, що завдяки обробці кам’яних знарядь дієта людей в той період часу була переважно м’ясною. “Крохмальна дієта” зазвичай пов’язується з появою сільського господарства. А воно в Африці зародилося лише близько 10 тисяч років тому.

Нове дослідження доводить, що люди ретельно дотримувалися природного балансу. Професор Сара Вюрц з Університету Вітватерсранда в Йоганнесбурзі назвала їх екологічними геніями, здатними розумно використовувати навколишнє середовище для отримання їжі і, можливо, ліків.

“Поєднуючи коріння і бульби в якості основного продукту з білками і жирами з молюсків, риби і дрібних тварин, ці спільноти змогли оптимально адаптуватися до навколишнього середовища, — говорить Сара Вюрц. — Це свідчить про високий екологічний інтелект, присутній ще 120 тисяч років тому”.

Повний звіт про дослідження опублікований в журналі Journal of Human Evolution.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button