Наука

Чи може сканування мозку виявити депресію

Діагностувати психічні розлади дуже важко, а депресія є одним з найпоширеніших. Чи може МРТ виявити ознаки цієї хвороби?

Сучасні методи діагностики депресії досить суб’єктивні. Чи може МРТ допомогти в цьому питанні?

Сьогодні лікарі діагностують депресію, ґрунтуючись на тому, що люди говорять про свої почуття або про почуття своїх близьких. Люди, які страждають депресією, зазвичай описують почуття смутку або кажуть, що не можуть насолоджуватися тим, до чого звикли. Але в багатьох випадках вони насправді не усвідомлюють, що знаходяться в стані клінічної депресії або відчувають себе некомфортно, розмовляючи про це з лікарем.

Депресія почала вважатися хворобою кілька століть тому і спочатку називалася меланхолією — тоді вважалося, що вона викликана надлишком «чорної жовчі». Тепер вчені знають, що існують генетичні та екологічні фактори, що підвищують ризик появи депресії. Наприклад, вона частіше зустрічається в деяких сім’ях і у дітей, з якими жорстоко поводилися. Також лікарі почали знаходити все більше генів, пов’язаних з розвитком депресії.

Існує кілька фізичних симптомів депресії, включаючи зниження апетиту і втрату ваги. Але біда в тому, що вони можуть бути викликані самими різними причинами. Крім того, їх вираженість може бути різною: одні можуть втратити вагу, а інші, навпаки, набрати. Але виявилося, що допомогти в правильній діагностиці розладу може сканування мозку.

Вчені показали, що магнітно-резонансна томографія (МРТ) може виявити скорочення кількості сірої речовини в лімбічній частці, яка відповідає, зокрема, за емоції, поведінку і мотивацію, і префронтальної області, що бере участь в плануванні складної когнітивної поведінки й прийнятті рішень, у людей з депресією. Дослідники виявили, що існує кілька областей мозку, в яких при депресії спостерігаються специфічні варіації щільності як сірої, так і білої речовини. Вони простягаються від префронтальних областей мозку до тім’яних часток, і включають потиличну і мозочкову області.

Результати дослідження, опублікованого в British Journal of Psychiatry, говорять про те, що в основі депресії лежить структура мозку і що можна використовувати цю інформацію, щоб допомогти поставити діагноз.

За матеріалами The Conversation.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button