Екологія

Гігантські айсберги відіграють ключову роль у видаленні вуглекислого газу з атмосфери

Нове дослідження, проведене факультетом географії університету Шеффілда, показало, що тала вода гігантських айсбергів, яка містить залізо та інші поживні речовини, є причиною несподівано високих темпів зростання фітопланктону.

b364e12b04d57e5aab486a33d658d500
Цей процес, відомий як зв’язування вуглецю, сприяє тривалому зберіганню вуглекислого газу з атмосфери, сповільнюючи таким чином глобальне потепління.

Під час дослідження, що стало першим у своєму роді, команда вчених під керівництвом професора Ґранта Біггем проаналізувала 175 супутникових зображень плаваючих в Південному океані айсбергів, кожен з яких мав довжину більше 18 кілометрів. Особлива увага приділялася кольорам води – індикатору активності фітопланктону на поверхні океану.

Читайте також: 

Отримані в 2003-2013 роках фотографії показали, що підвищена активність фітопланктону, який має прямий вплив на зберігання вуглекислого газу в океані, спостерігається на відстані в сотні кілометрів від гігантських айсбергів і принаймні протягом місяця після того, як айсберг пройшов поряд.

Професор Біггем сказав:

«Цей новий аналіз показує, що гігантські айсберги відіграють головну роль у вуглецевому циклі Південного океану. Ми виявили підвищений рівень хлорофіла на відстані, що в 4-10 разів перевищує довжину айсберга ».

Південний океан відіграє важливу роль в глобальному вуглецевому циклі і відповідає приблизно за 10 відсотків секвестрації вуглекислого газу на планеті завдяки викликаним біологічними процесами (включаючи зростання фітопланктону) хімічних реакцій.

Проведене дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Nature Geoscience, показує, що тала вода айсбергів відповідає за 20 відсотків всього вуглекислого газу, секвестрованих в глибинах Південного океану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button