Наука

Названа справжня причина розвитку ракових захворювань

Група вчених із США зуміла встановити, що провокувати розвиток раку в організмі людини можуть бактеріальні інфекції. Такі дані містяться в матеріалі, опублікованому дослідниками у виданні MedicalXpress.

Фахівці Університету Північної Кароліни провели дослідження, яке дозволило їм прийти до висновку, що одним з найважливіших факторів розвитку злоякісних ракових новоутворень може бути взаємодія між бактеріями та клітинами слизових оболонок організму, що виділяють глікопротеїном MUC1. Результатом цієї взаємодії, стверджують вчені, може стати розвиток таких видів онкології, як рак легень, шлунка, підшлункової залози, печінки, товстої кишки. Повідомляється, що близько 20% всіх зареєстрованих злоякісних пухлин мають зв’язок з тієї чи іншої бактеріальною або вірусною інфекцією. У той же самий час, головна причина появи раку полягає в хронічному перебігу запального процесу. Білкові сполуки на зразок MUC1, підкреслюють вчені, які відповідають за забезпечення захисту внутрішньої поверхні травного тракту людини.

Бактерії в цьому випадку мають звичай прикріплятися до специфічного домену глікопротеїну, відокремлюючи його від молекул і направляючи в слизовий шар, в якому знищуються мікроби. Але в окремих випадках таке з’єднання провокує передачу всередину клітин патогенних сигналів, що і стає причиною активації генів онкології.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button