Інтернет

Глава JPMorgan: “Використовуйте біткойни, якщо ви драгдилер або вбивця”

Генеральний директор JPMorgan Chase Джеймі Даймон заявив, що ринок криптовалют рано чи пізно здується. Також глава банку назвав трейдерів біткойнів тупими і пообіцяв звільнити будь-якого співробітника, втягнутого в цю діяльність. Після заяв біткойн негайно впав в ціні.

Глава JPMorgan Chase Джеймі Даймон впевнений, що біткойн виявиться міхуром, а в його основі лежить шахрайство. «Нічим хорошим це не закінчиться», — заявив один з найвпливовіших лідерів з Уолл-Стріт на конференції Barclays Financial Services.

Даймон порівняв загальне захоплення біткойнами з тюльпаноманією. У XVII столітті в Нідерландах різко підскочив попит на цибулини тюльпанів, тренд підхопили спекулянти-любителі, а ціни на хвилі спекулятивних торгів виросли в кілька разів, після чого ринок обвалився. Тюльпаноманія вважається першим біржовим міхуром в історії Нового часу.

Даймон також заявив, що не дозволить трейдерам JPMorgan проводити операції з біткойнами. «Я звільнив би таких співробітників, не замислюючись, з двох причин. По-перше, це суперечить нашим правилам, а по-друге, вони просто тупі. І те, і інше небезпечно», — цитує главу банку Bloomberg.

Після заяви Даймона курс біткойна опустився на 2,7%. На даний момент курс тримається на позначці $3 948, що майже на $1000 менше, ніж на початку місяця. На це вплинула не тільки критика банкіра, але і дії китайських регуляторів, які заборонили ICO і вирішили заборонити криптовалютні біржі.

CoinDesk

На думку Даймона, жоден уряд не дозволить криптовалюті існувати без контролю з боку влади, особливо якщо станеться який-небудь інцидент. «Ви бачили, що сталося в Китаї — уряду подобається контролювати грошову масу».

Керівник банку все-таки не став заперечувати саму необхідність існування криптовалюти. Даймон впевнений, що ринок для неї існує, тільки він неабияк обмежений. «Якщо ви живете в Венесуелі, Еквадорі та Північної Кореї, якщо ви наркоторговець, вбивця чи тому подібне — краще користуйтеся біткойнами, а не американськими доларами». Втім, глава JPMorgan визнав, що його дочка теж придбала біткойни. Для яких цілей, Даймон не пояснив.

Останнім часом ринок криптовалют назвали міхуром десятки експертів і аналітиків. Однак деякі переглядають свої погляди. Так, засновник інвестиційної фірми Oaktree Capital Говард Маркс назвав біткойн одноденкою, визнав, що криптовалюта відповідає всім вимогам традиційних валют.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button