Технології

Літій-іонні батареї зробили більш екологічними

Дослідник з Університету Альберти вивчає, як переробляти та регенерувати відпрацьовані батареї більш екологічними способами. Нове відкриття допоможе екології планети.

Експериментуючи з методом відновлення таких металів, як літій і кобальт, які використовуються в батареях, вчений використовував принципи економіки замкнутого циклу. Його ідея заснована на системі, в якій продукти та їх компоненти використовуються повною мірою, а потім, в ідеалі, переробляються, повторно використовуються, відновлюються або оновлюються, щоб мінімізувати відходи та забруднення навколишнього середовища.

Вчений застосував екологічно безпечний підхід до гідрометалургії. Це один із сучасних методів відновлення металів з відпрацьованих батарей для повторного використання у виробництві нових.

У процесі зазвичай використовуються жорсткі кислоти на мінеральній основі. Але для переробки металів з катода-позитивної сторони батареї – автор нового методу експериментує з більш м’якими органічними хімікатами. Вони надають мінімальний вплив на навколишнє середовище.

Студент магістра технічних наук Аніл Кумар Вінаяк вивчає більш стійкі та доступні способи вилучення цінних металів, що використовуються в літій-іонних батареях. Кредит: Університет Альберти.

Використовуючи суміші органічних кислот, вчені відновили понад 80% літію з відпрацьованих батарей, і «як тільки ця цифра наблизиться до позначки 100%, її можна буде використовувати в промисловості», — відзначили автори нового дослідження.

Літій-іонні акумулятори, які живлять все, від мобільних телефонів до електромобілів, є частиною повсякденного життя сучасної людини. Проблема в тому, що з часом вони зношуються. І це дорого обходиться навколишньому середовищу.

Оскільки відходи електричного та електронного обладнання швидко накопичуються за останнє десятиліття, новий підхід вирішить більшість проблем, з якими стикаються люди. Також концепція також є “ідеальною моделлю” для вирішення ряду проблем у виробництві акумуляторів, включаючи вартість і залежність від видобутку сировини для поставок сировини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments