Технології

З водоростей створили краплі, які виробляють водень

Повсюдне використання водневого палива обмежене як системами його зберігання, але і витратами на отримання. Хіміки знайшли спосіб досить дешево створювати водень, використовуючи спільноти одноклітинних водоростей в безкисневому середовищі

Вчені створили клітинні «фабрики», які виробляють водень під дією денного світла. Для цього авторам довелося об’єднати клітини водоростей в структури, схожі на краплі.

Harbin Institute of Technology

Водень є перспективним паливом майбутнього завдяки тому, що при його спалюванні в повітря потрапляють тільки пари води, які не завдають шкоди ні людям, ні природі. Однак сьогодні отримання водню пов’язане з труднощами, одне з яких – необхідність використання величезної кількості енергії для електролізу води. Тому хіміки шукають альтернативні методи синтезу цього газу.

Дослідники вже досить давно «експлуатують» одноклітинні організми для виробництва необхідних з’єднань. Тепер вчені вирішили перетворити одноклітинні водорості в фабрики для виробництва водню. У нормі ці організми синтезують кисень з вуглекислого газу під дією сонячного світла, але при певних умовах процес фотосинтезу змінюється так, що клітини починають виробляти водень.

Вчені стиснули кілька тисяч клітин водоростей в одну краплю, використовуючи явище осмосу. В результаті приблизно в мілілітрі води дослідники отримали близько 250 тисяч наночастинок з фотосинтезуючих клітин. Мінус технології полягав в тому, що водорості поверталися до нормального фотосинтетичного циклу, якщо в їх природному середовищі з’являвся кисень. Тому вчені покрили поверхню «живих крапель» бактеріями, які поглинали кисень з води, не даючи йому зв’язатися з клітинами водоростей.

Поки розробка ще досить «сира» для промислового застосування. Ученим належить підвищити ефективність отримання водню за допомогою крапель і придумати, як масштабувати процес синтезу водню. Плюсом даної методики, за словами авторів, є її простота і потенційна можливість масштабування без шкоди для продуктивності системи.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button