Людина

Дзеркальне позіхання

Всім відомо, що, якщо ви хочете вивести когось із працездатного стану, то достатньо сісти навпроти нього і почати позіхати. З цієї причини в деяких офісах суворо заборонено це робити. За порушення заборони карають штрафами, а особливо злісних позіхальників навіть звільняють з роботи.

foto_cikavosti_10.08.2014-08_resized

Так в чому ж секрет неймовірної заразливості цього фізіологічного процесу? Пояснити його намагалися багато вчених і філософів. Одні пов’язують це явище з тим, що люди починають позіхати, коли їх мозок страждає від кисневого голодування, а при широкому розкритті рота просвіт судин, які кровопостачають мозок, збільшується, що сприятливо позначається на оксигенації нейронів (доставки кисню клітинам мозку). Інші, що таким чином ми зменшуємо внутрішньочерепний тиск при різких змінах погоди.

Читайте також: Позитивні емоції викликають хороший апетит

Подібне пояснення повальної схильності до масового позіхання влаштовувало багатьох, але не всіх. І особливо цікаві на початку XXI століття встановили, що у вищих гомінідів існують так звані «дзеркальні нейрони», які відповідають за наслідування дій інших істот.

І вже зовсім страшенні романтики знайшли пояснення позіханні в такому важливому для людських істот явищі, як емпатія. Вчені з Лондона навіть встановили, що діти-аутисти абсолютно не реагують на чуже позіхання.

Однак ніхто з великих учених нам до сих пір так і не сказав – добре це чи погано, в наш стресонасиченний вік вміти розділяти емоції оточуючих тебе людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button