Земля

Американські вчені назвали сейсмічну активність в Каліфорнії незвичайною

Американські вчені розповіли про незвичайні властивості потужних землетрусів в Південній Каліфорнії, які відбулися четвертого і п’ятого липня 2019 року.

За словами вчених, вони породили складну мережу розломів, які роблять сейсмічну небезпеку в регіоні більш непередбачуваною. Про це пише видання Live Science.

За словами вчених, вірогідність, що після одного сильного землетрусу вдарить ще один, більш потужний, складає всього п’ять відсотків.

Саме це сталося в малонаселеному районі, який розташований у 196 кілометрів від Лос-Анджелеса. 4 липня тут були зафіксовані підземні поштовхи магнітудою 6,4, за якими пішли кілька більш слабких афтершоків. Через день, п’ятого липня, стався новий землетрус магнітудою 7,1, який виявилося в 11 разів могутніше попередника.

Мережа тріщин або зона розлому, де виникли підземні поштовхи, розташований на Північно-Американській плиті, яка стикається з Тихоокеанською плитою. Тут знаходиться безліч розривів, багато з яких залягають на глибині і невідомі вченим. Вони перетинають один одного під різними кутами. Геологи повідомляють, що епіцентр землетрусу викликав зсув гірських порід уздовж відразу двох перпендикулярних розломів, що є дуже незвичайним явищем.

За словами Мішель Кук (Michele Cooke), геолога з Массачусетського університету, складна мережа зрушень ускладнює прогнози майбутньої сейсмічної активності, яка може зачіпати більш велику територію. Крім того, нові землетруси починають відбуватися не вздовж розлому Сан-Андреас, а в Східно-Каліфорнійській зоні зсуву.

Кнопка «Наверх»
Закрыть