Аналітика

Американські виробники сланцевої нафти готуються до банкрутств

Виробники сланцевої нафти в США починають турбуватися за своє майбутнє після падіння цін нижче $ 30 за барель. Щоб не піти в збиток, більшості з 50 публічних американських нафтових компаній і безлічі дрібних потрібні ціни в $ 40-60 за барель.

198096c66448122686865552c15e8ae9

Вибір у нафтових компаній небагатий – банкрутство, істотні поступки кредиторам в обмін на списання частини боргу або розпродаж активів. Голова компанії TMR Exploration Реймонд Лясень каже:

«Скорочувати вже нічого, зробити більше нічого не можна. Компанії щомісячно втрачають гроші. Все погано”.
З початку спаду цін компанії скоротили витрати на 50-70%. За оцінкою банку Barclays, до кінця 2016 року скорочення досягнуть 73 млрд доларів, і можливості для подальшого зниження витрат у більшості компаній вже немає.

Критичним моментом для багатьох компаній може стати квітень, коли банки будуть переглядати обсяг кредитування нафтових компаній. Такий перегляд відбувається раз на півроку, і в жовтні +2015-го більшість банків зберегли кредитні лінії, тому що нафтові ф’ючерси вказували на зростання цін в цьому році.

До 2025 року виробникам нафти потрібно буде погасити високоприбуткові боргові зобов’язання на 109 млрд доларів, за оцінкою банку Citi. Цього року закінчується термін облігацій тільки на 500 млн доларів, але потім виплати стануть рости і досягнуть піку в 10 млрд в 2019 році. Але позичальники ледь здатні виплачувати відсотки по боргах.

За розрахунками Управління енергетичної інформації, у другому кварталі минулого року американські компанії, що видобувають нафту на суші, витрачали на обслуговування боргу 80% операційних засобів. Зараз ціни на $ 25 нижче, і ситуація стала ще гіршою. Аналітики банку Wells Fargo вважають, що ціни нижче $ 40 «непосильні практично для будь-якого виробника» і пророкують хвилю угод з кредиторами і банкрутств в найближчі рік-півтора.

Натхнення: insider.pro


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button