Людина

“Шрами” еволюції на тілі людини

1. Подвійна функція горлянки

Той факт, що ми користуємося одним і тим же каналом – горлянкою – і для прийому їжі і для дихання, коштував життя мільйонам людей в історії, загиблих від випадкової задухи під час їжі.

2. Нездатність до біосинтезу вітаміну С

Вітамін С життєво небхідний – він грає найважливішу роль у синтезі колагену, а також є антиоксидантом. Однак організми людей (а також приматів, морських свинок, деяких видів кажанів і птахів) в ході еволюції втратили здатність виробляти його самостійно і змушені споживати ззовні. Нестача вітаміну С призводить до ослаблення імунітету і, в особливо важких випадках, до цинги.

foto_cikavosti_16.07.2014-03

3. Незручний сечовивідний канал

Сечовивідні шляхи в організмі чоловіка пролягають через передміхурову залозу замість того, щоб огинати її – у результаті розбухання каналу (наприклад, внаслідок запалення) блокує статеву функцію.

4. Безпосередня близькість статевих органів і вихідного отвору прямої кишки

Таке «сусідство» незручне і негігієнічне, призводить до поширення інфекцій сечовивідних шляхів і сечового міхура, особливо у жінок.

5. Багатофункціональність

Використання одних і тих же органів для виведення відходів і розмноження, можливо, і виправдане з точки зору дизайну, але доставляє масу клопоту при експлуатації. Наприклад, в процесі статевого акту бактерії можуть потрапити в уретру, що призводить до інфекцій статевих шляхів, хламідіозу, мікроплазмоз і багато чого ще.

6. Дуже вузький канал дітонародження

Пологи жінок протікають дуже болісно – а все тому, що мати-природа наділила самок людини занадто вузьким родовим каналом. Крім неприємних відчуттів, ця особливість анатомії підвищує ризики родових травм матері і дитини. Мабуть, надмірна вузькість родового каналу – наслідок швидкого еволюційного стрибка людини від четверногого до двоногого.

7. Перевантаженість хребта

Еволюція подарувала людині прямоходіння – а прямоходіння нагородило його проблемами зі спиною.

 

Читайте також: ReWalk — екзоскелет, який дозволяє ходити паралізованим людям

Палеонтолог Брюс Латімер пояснює:

«Коли люди почали пересуватися вертикально, їх хребет еволюціонував, щоб стати більш жорстким і пристосованим, наприклад, для лазіння по деревах і скелях. Однак, щоб підтримувати тіло вище попереку в прямому положенні, утримувати голову і не перешкоджати дітородінню, хребетний стовп повинен бути не прямим, а зігнутим вперед, як при лордозі, тобто мати S-подібну форму. Все, що люди носять вище попереку створює тиск на хребет, який веде до сутулості, викривленням, хронічній втомі і болів в спині. Якщо навіть дуже добре піклуватися про свою спину, хребет може без проблем функціонувати років 40-50. »

8. Надмірна складність пристрою людських ніг

Антрополог Джеремі ДеСільва з Бостонського університету розповідає:

«Наші ноги містять так багато “деталей” тому, що це потрібно було нашим предкам-приматам, щоб пересуватися по гілках дерев. Але з тих пір, як ми “злізли з дерев” і стали пересуватися по твердій землі, нога змінювалася, щоб стати більш стійкою. Великий палець перестав протиставлятися іншим пальцям і звід стопи почав працювати як амортизатор. Однак проблема в тому, що в ногах все ще залишається занадто багато рухливих частин і зв’язок, роль яких у пересуванні сучасної людини не надто важлива. Внаслідок цього ми маємо такі “приємні” речі, як розтягування гомілковостопного суглоба, фасциит, зламані щиколотки і т. п.

Набагато більш зручною була б будова ноги, подібна, наприклад, страусові – щиколотки і кістки гомілки у нього являють собою цільну структуру, а пальців всього два, причому вони дійсно беруть участь в управлінні пересуванням. Чому ж у нас немає таких ніг? Можливо тому, що еволюція людини ще занадто “молода” – страуси отримали свої ноги близько 230 млн років тому, ще в епоху динозаврів, у той час, як людина ходить вертикально всього 5 млн років.»

9. Коліна теж не дуже

Причина та ж – перевантаження внаслідок прямоходіння, яке ускладнює функціонування колінних суглобів. Ми змушені розподіляти свою вагу всього на дві кінцівки, що призводить до болів і артритам.

10. Всього один набір зубів

У вас є всього один набір зубів на все життя – і за статистикою ви можете зберегти його в повному складі максимум років до 35. Зуби не оновлюються – ще один доказ того, що еволюція призначила людям всього одну основну функцію: народження дітей і (досить короткий ) період турботи про них. І більше нічого.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button