Земля

Аналіз мумій показав поширеність анемії у дітей в Стародавньому Єгипті (фото)

За допомогою комп’ютерної томографії муміфікованих останків дослідники знайшли ознаки анемії у дітей в Стародавньому Єгипті.

Міжнародна група палеопатологів і медичних експертів провела дослідження дитячих останків, знайдених в муміфікованому вигляді в єгипетських похованнях. Аналіз показав, що анемія часто зустрічалася у муміфікованих давньоєгипетських дітей і, ймовірно, стала однією з причин ранньої смерті.

Дослідники проаналізували муміфіковані останки 21 дитини у віці від 1 до 14 років. Мумії належали до різних епох і були знайдені в різних похованнях Стародавнього Єгипту. Внаслідок муміфікації останки дітей збереглися краще, ніж у тих, кого просто поховали. Вчені використовували комп’ютерну томографію, щоб вивчити дитячі скелети і не пошкодити музейні експонати.

Аналіз показав, що у третини з досліджених дітей спостерігалося патологічне збільшення кісток зводу черепа. Це типова ознака хронічної гемолітичної анемії і залізодефіцитної анемії.

Муміфіковані останки одного з дітей і реконструйована форма черепа (зліва), потовщення лобових кісток на КТ-знімках (справа). Зображення: Stephanie Panzer et al., International Journal of Osteoarchaeology

Анемія — це стан, при якому кількість еритроцитів або концентрація гемоглобіну в них опускається нижче норми і в результаті знижується здатність крові переносити кисень до тканин організму. До найбільш частих причин розвитку цього захворювання відносять дефіцит поживних речовин, особливо заліза, і деякі інфекційні захворювання. Діти з анемією часто страждають від кровотеч в шлунково-кишковому тракті, запалення і хронічних інфекцій через ослаблену імунну систему.

Дослідження за допомогою комп’ютерної томографії мумій не дозволяє однозначно ідентифікувати причину захворювання, а також визначити, що воно викликало ранню смерть. Але дослідники вважають, що найбільш імовірною причиною є недолік поживних речовин, а саме захворювання стало, як мінімум, однією з причин, що вплинули на тривалість життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button