Здоров'я

Чому кава корисна для серця?

Як це ні дивно, але кава благотворно впливає на людину. Вона захищає від діабету другого типу, серцевих захворювань та інфаркту. Але раніше було невідомо, чому це відбувається. Тепер же ми знаємо, в чому фізіологічна причина благотворного впливу цього напою.

Почему кофе полезен для сердца?

Нове дослідження показує, що кофеїн допомагає руху регуляторного білка в мітохондрії, посилюючи їх функції і захищаючи серцево-судинні клітини від пошкодження. Стаття про це опублікована в журналі PLOS Biology, і судячи за наведеними даними концентрація кофеїну, одержувана від чотирьох чашок кави, достатня для фізіологічно релевантного ефекту.

Автори дослідження показали, що білок р27, інгібітор клітинного циклу, захищає клітини серцевих м’язів від смерті, а також запускає перетворення фібробластів в клітини, що містять скорочувальні волокна — все це важливо для відновлення серця після інфаркту міокарда. Після чого вчені з’ясували, що кофеїн прискорює рух р27 в мітохондрії, запускаючи ланцюг реакцій, зручних для серця, і всього цього можна досягти, випивши всього чотири чашки кави. Більш того, він захищав серце у мишей з ожирінням, а також у літніх мишей.

Ці результати можуть призвести до більш продуманої стратегії захисту серцевого м’яза від пошкоджень, а також до включення кави в дієту літніх людей. Більш того, посилення мітохондріального р27 може дати не тільки потенційний терапевтичний ефект при серцево-судинних захворюваннях, але також збільшити тривалість життя.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button