Всесвіт

Підтверджена орбіта планетоїда Фарфарут – найвіддаленішого об’єкта в Сонячній системі (фото)

Група астрономів підтвердила наявність планетоїда, який знаходиться майже в чотири рази далі від Сонця, ніж Плутон. Це робить його найбільш віддаленим об’єктом, які коли-небудь спостерігаються в Сонячній системі.

Фарфарут отримає офіційну назву після того, як його орбіта буде краще визначена протягом наступних кількох років. Він виявлений за допомогою 8-метрового телескопа Subaru, розташованому на вершині Мауна-Кеа на Гаваях. Обчислити орбіту допомогли телескопи Gemini North і Magellan.

Середня відстань Фарфарута від Сонця становить 132 астрономічних одиниці (а.о.). Нагадаємо, 1 а.о. – це відстань між Землею і Сонцем. Для порівняння, Плутон знаходиться всього в 39 а.о. від сонця. Нещодавно виявлений об’єкт має дуже витягнуту орбіту, через яку його найдальша орбіта становить 175 а.о.

Підтверджено орбіта планетоїда Фарфарут - найвіддаленішого об'єкта в Сонячній системі
На цій ілюстрації в правому нижньому кутку зображений найвіддаленіший об’єкт, з коли-небудь виявлених в нашій Сонячній системі, на прізвисько «Farfarout». У нижньому лівому кутку графіка показані відстані до планет, карликових планет, кандидатів в карликові планети і Далекого Зарубіжжя від Сонця в астрономічних одиницях (а.о.). Один а.о. дорівнює середній відстані Землі від Сонця. Фарфарут знаходиться на відстані 132 а.о. від сонця. Надано: NOIRLab / NSF / AURA / Дж. да Сілва

Один оборот Фарфарута навколо Сонця займає тисячоліття. Через цю довгу орбіту він дуже повільно рухається по небу, і для точного визначення його траєкторії потрібно декілька років спостережень.

Підтверджено орбіта планетоїда Фарфарут - найвіддаленішого об'єкта в Сонячній системі
Два зображення Фарфарута, які показують його рух. Фото: Скотт С. Шеппард / Науковий інститут Карнегі

Фарфарут дуже тьмяний, і, грунтуючись на його яскравості і відстані від Сонця, вчені оцінюють його розмір приблизно в 400 км в поперечнику. Це ставить його на нижню межу карликової планети. Вчені припускають, що це багатий льодом об’єкт.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button